АРХІВ ПОДІЙ. 2014

25-26 лютого 2014 команда центру «Успіх » у складі директора центру Івана Папіша та сертифікованих викладачів Олега Карпика та Юрія Мамуса провела семінар «Бізнес за Біблією: принципи, практика, планування» у м. Кишинів, Молдова. Захід відбувся в рамках проекту місіонерської школи ВСР-3, організованої асоціацією «Еммануїл» (м. Київ).

Учасниками семінару були більше 30 пасторів, місіонерів і служителів церков з різних міст Молдови.

Основна мета семінару – допомогти місіонерам організувати бізнес в населеному пункті, де вони будуть насаджувати церкву. Це допоможе місіонерам самостійно фінансувати їх служіння і дасть можливість поширювати Царство Боже через побудову добрих відносин з працівниками та клієнтами.

Позитивний вплив вчення про біблійні принципи ведення бізнесу яскраво спостерігається в історії молодого хлопця з Кишенева Стаса Коржа. У лютому 2012 року він був учасником семінару «Бізнес за Біблією», який наша команда проводила в м. Київ. У той час Стас важко працював на будівництві, що забирало у нього багато часу і фізичної сили. Він молився про те, щоб мати більше вільного часу для сім’ї та служіння Богу.

На семінарі Стас почув про принципи, практику та планування біблійного підприємництва. Розуміння бізнесу, який ведеться на підставі біблійних принципів, повністю перевернуло його ставлення до бізнесу та життя.

Ми не мали з ним зв’язку два роки. Коли ж ми проводили семінар у місті Кишинів 25-26 лютого 2014 року, хлопець почув про це і приїхав, щоб зустрітися з нами. Стас розповів нам, які дивовижні зміни відбулися в його житті і як через принципи, які він узяв для себе два роки тому з наших занять, успішно почав і розвинув свій бізнес.

Стас говорив:

«Я зрозумів, що основною метою біблійного бізнесу повинні бути потреби людей. Я повинен служити людям, задовольняючи їхні потреби, і взагалі не турбуватися про прибуток. Я усвідомив, що прибуток – це результат мого відповідального управління бізнесом. Про мій прибуток подбає Бог».

Сьогодні бізнес Стаса приносить хороші гроші для утримання його сім’ї та фінансування служіння хворим дітям.

Ми попросили Стаса розповісти це свідчення перед студентами семінару в Кишиневі. Це дуже підбадьорило і мотивувало їх застосувати на практиці почуту від нас інформацію і починати бізнеси для Царства Божого.

20-22 березня 2014 в м. Тернопіль команда Центру провела семінар «Бізнес за Біблією: принципи, практика і планування». Особливістю заняття було те, що до складу команди викладачів приєднався випускник минулого семінару, переможець Міжнародного конкурсу бізнес -планів у США – Іван Мудрий.

Учасники дізналися про основні принципи Божої економіки, почули практичні поради з організації та ведення бізнесу. Працюючи в малих групах, студенти навчилися писати плани за своєю бізнес-ідеєю. У червні 2014 ми запланували проведення конкурсу бізнес-планів, переможець якого візьме участь у Міжнародному конкурсі в жовтні 2014 року в США .

Організація «Молодь з місією», з якою ми співпрацюємо, проводила школу з роботи з сім’ями та дітьми для студентів з різних країн колишнього Радянського Союзу. 19 березня працівники «Успіху» були запрошені поділитися своїм досвідом служіння дітям і підліткам в Центрі та державних установах. Окрім того, вони викладали основні принципи написання бізнес-плану, щоб допомогти студентам з написанням їх планів та проектів для служіння дітям .

У березні цього року ми мали честь приймати в гостях американського місіонера Джека Харта (служіння «Царські діти» , «Молодь з місією»). Він побував на зустрічі клубу « Успішна молодь» і в групах з вивчення англійської мови. Джек – яскравий приклад того, як через наші дари і таланти ми можемо доносити людям благу звістку про Ісуса Христа. Пан Харт – фокусник, через різні трюки і фокуси він розповідає дітям про Божу любов до них. Після кожної зустрічі діти та підлітки отримували незабутні враження, більше почувши про Бога і Його чудеса.

Питання фінансової грамотності, вміння керувати фінансами і вести сімейний бюджет завжди були актуальними. Незнання і невиконання принципів управління фінансами, як правило, призводить сім’ї до серйозних проблем і навіть до розлучень . На жаль, християнські родини не є винятком.

 Знаючи про цю проблему в нашому суспільстві ми проводимо навчання на цю тему.

8 лютого 2014 в м. Тернопіль відбувся семінар «Біблія про фінанси», на якому розглядалася біблійна позиція з питань управління фінансами. Семінар відвідали більше 40 людей. Учасники залишилися задоволеними і свідчили про кардинальну зміну їх погляду на те, як ставитися до грошей і бути мудрим управителем Божих ресурсів у своєму житті.

В результаті цього через тиждень з учасників семінару була сформована група для 10-тижневого курсу «Біблійні принципи управління фінансами». Один раз на тиждень група з 12 людей збирається, щоб обговорити одну з тем курсу: «Відповідальність в управлінні фінансами», «Борги»,   «Поради», «Чесність», «Щедрість», «Робота», «Заощадження», «Сімейний бюджет» та інші. Упродовж тижня, виконуючи домашнє та практичні завдання, учасники вкладають у свій характер біблійні принципи відношення до грошей і життя згідно з Божою волею.

В цьому місяці по всій Україні відбулася прем’єра пасхальної серії мультфільму «Суперкнига» – «Чудове воскресіння». Центр «Успіх» взяв активну участь в цьому проекті, оскільки це чудова можливість донести добру новину про любов Ісуса Христа до всіх людей.

Команда нашого Центру змогла провести показ мультфільму в декількох дитячих будинках, інтернатах та загальноосвітніх школах міста Тернополя та Тернопільської і Івано-Франківської областей.  В кожному закладі після перегляду фільму ми говорили з дітьми про любов Божу до них та необхідність примиритися з Всевишнім. Більше 300 дітей та вчителів прийняли Ісуса Христа своїм особистим Господом та Спасителем. Деякі діти і викладачі підходили до нас і розповідали про неймовірні переживання під час молитви покаяння.

Ось відгук заступника директора з виховної роботи Рогатинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат (м. Рогатин, Івано-Франківська область): «Я Вам безмежно вдячна за те, що в цей передпасхальний час ви дали нам можливість задуматися про ту велику жертву, яку вчинив для нас Син Божий! Це чудово, що ми змогли покаятися перед Богом за наші гріхи і просити в Нього про силу для побожного життя. Особисто я пережила справжню Божу благодать, коли молилася разом з вами. Щиро дякую! Приїжджайте до нас частіше!»

Команда Центру мала можливість подарувати дітям пасхальні подарунки та буклети «Найдорожчий дар». Всі присутні були задоволені і дякували нам за те, що пам’ятаємо і любимо їх.

 

Нижче наводимо перелік закладів, дати проведення та кількість дітей, які були присутні на показах мультфільму.

11 квітня 2014 року:

  • Новосільський обласний спеціальний навчально-виховний комплекс (с. Нове Село, Тернопільська область) – 95 дітей;
  • Тернопільський обласний притулок для неповнолітніх (м. Тернопіль) – 19 дітей.

14 квітня 2014 року:

  • Рогатинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат (м. Рогатин, Івано-Франківська
  • область) – 101 дитина;
  • Бережанська ОК ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання (м. Бережани, Тернопільська область) – 68 дітей;
  • Тернопільський обласний комунальний будинок для дітей шкільного віку (м. Тернопіль) – 19 дітей.

15 квітня 2014 року:

  • Загальноосвітня школа с. Петриків (с. Петриків, Тернопільський район) – 30 дітей;
  • Християнський центр розвитку підприємництва «Успіх» – Пасхальне свято і показ мультфільму  (м. Тернопіль) – 100 дітей.

16 квітня 2014 року:

  • Гримайлівська обласна комунальна санаторна школа-інтернат для дітей з захворюваннями органів травлення  (смт. Гримайлів, Тернопільська область) – 110 учнів;
  • Українська гімназія (м. Тернопіль) – 26 учнів.

Загалом ми відвідали 9 навчальних закладів, більше 600 дітей переглянули мультфільм «Чудове воскресіння», більше 300 дітей та дорослих молилися молитвою покаяння.

Ми щиро дякуємо Господу за таку чудову можливість служити дітям та підліткам. Дякуємо авторам та перекладачам мультфільму за прекрасний проект.

8 травня 2014 року в центрі «Успіх» відбулася заключна зустріч 10-тижневого курсу «Біблійні принципи управління фінансами». На зустрічах учасники розглядали біблійні настанови щодо наступних важливих питань: «Божа та наша відповідальність», «Борги», «Поради», «Чесність», «Давання», «Робота», «Заощадження», «Перспектива», «Вічність». Учасники щотижня виконували домашні та практичні завдання, планували свої витрати та графіки повернення боргів, складали бюджет і вчилися жити згідно з біблійними принципами щодо фінансів.

Навчання успішно завершили 11 студентів. Всі залишилися задоволеними і вдячними Богові за можливість навчитися мудро управляти фінансами. Нижче наводимо деякі їхні відгуки:

Кривицька Ольга, службовець: «Стосовно боргів. Я завжди їх старалася уникати і не брати в борг, а виходити з того, що є. Але для мене стало справжнім відкриттям те, що Сашині (мого чоловіка) борги нікуди самі собою не дінуться і не зникнуть, а їх треба поступово віддавати, і це також мій обов’язок. Я вірю, що Бог в Свою чергу забезпечить цими фінансами, щоб ми стали вільними від цього рабства.

На мене справив велике враження «Акт передачі майна Господу»! Раніше я все майно сприймала як своє власне і особисте, а коли написали і підписали цей Акт, стало зовсім все по-іншому – стало легше, бо усвідомили, що все наше майно дав нам у користування Бог!

Також я зрозуміла, що поради стосовно фінансових рішень потрібно шукати насамперед не в мами, не в друзів, а в свого чоловіка. Адже ніхто так не знає ні нашої ситуації, ні наших прагнень, ніхто не може взяти відповідальність на себе за прийняття нами рішення, бо це було б насамперед нечесно по відношенню до інших (можна було б перекласти на них).

Впродовж навчання я побачила багато моментів, коли була нечесною в багатьох операціях і махінаціях на роботі і в повсякденному побуті. Я приймаю рішення бути чесною і не видумувати для себе жодних відмазок, не заспокоюватися самообманом, а, навіть якщо знаю, що чесність приведе мене до негативних наслідків, все одно залишатися чесною!

Вчуся давати щиро без очікування можливої винагороди, робити це з любові. Раніше в мене були не ті мотиви – моє давання людям було певним відкупом за мою нечесність.

Щодо роботи, то скажу наступне: я отримала відкриття, що кар’єрний ріст приходить від Бога, і кожна робота робитися повинна так, щоб Ісусу Христу не було соромно під нею підписатися. Це так постійно «напрягає» і постійно нагадується, що я навіть по-іншому стала прибирати в домі і ставитися до ведення домашнього господарства.

Ніколи не думала, що обов’язок батьків – залишати спадок дітям. Думала, що їх треба виховати, а далі вони мають самі «барахтатися» у цьому морі життя. Тепер все стало зрозуміло і водночас страшно. Це для мене серйозний стимул, щоб все ж таки зробити ці заощадження і до них не лізти.

Також я зрозуміла, що потрібно вчитися інвестувати і навчати дітей користуватися грошима. Потрібно жити для вічності – віддати те, що не мені не належить і чого я не зможу взяти з собою, щоб отримати те, чого я не зможу втратити у вічності.

Для мене самим основним моментом стало те, що ми з чоловіком склали бюджет, який Бог і наповнює. Почали зовсім по-іншому витрачати гроші, більш заощадливо (кілька разів зважуємо і обмірковуємо майбутні покупки, чи вони доцільні і дійсно необхідні). Зробили заощадження, почали відкладати кошти на даяння».

Кривицький Олександр, служитель реабілітації: «Я переконався, що борг – це прокляття. Христос заплатив ціну і викупив нас від цього прокляття. Ми, в результаті, можемо або залишитися з його наслідками, або прийняти рішення позбутися їх. Важливим є наше відношення до боргів. В подальшому це виявляє наше ставлення до Бога і характеризує нас як вірних управителів.

Для того, щоб шукати поради стосовно управління фінансами завжди бракує часу і терпіння. Часто гордість і самовпевненість заважає. Необхідно ще працювати над собою і молитися.

Доволі сильно торкнулася мене тема «Чесність». Як наслідок, часто доводиться зупинятися і обдумувати вчинки, слова та послух перед Богом.

Вчимося давати, будемо більше молитися про це.

Після проходження «Робота» відбувається таке болюче обрізання: старі звички і погляди на роботодавців змінюються. Я працюю для Бога!

Тема «Заощадження» відкрила мені саму суть, для чого потрібно відкладати та зберігати гроші: діти, спадщина, непередбачувані потреби».

Цірук Вікторія, студентка: «Я зрозуміла, що борги – це прокляття, і тепер всіма силами буду їх уникати. Впродовж навчання мені дійсно дуже часто були необхідні поради щодо фінансів, і коли я їх отримувала, то переконувалася, що мені дійсно потрібно просити поради у мудрих в тій сфері людей і в Бога, тому що я ще не дуже мудра в питаннях управління своїми фінансами.

Тема про чесність була для мене ніби моментом покаяння, тому що я зрозуміла, що, навіть сама не помічаючи,  бувала нечесною. Я прийняла рішення слідкувати за кожним своїм словом і вчинком для того, щоб постаратися бути абсолютно чесною перед Богом. Я усвідомила, що коли ми нечесні перед Богом, то це вияв того, що ми в Нього ніби не віримо – не віримо, що Він все знає і контролює.

Зробивши висновки по темі «Робота» я зрозуміла, що хочу заробляти гроші не для того, щоб їх для себе накопичувати, а для того, щоб мати змогу пожертвувати надлишок. Роботу, яку я роблю, дає мені Господь, дає мені сили і здоров’я її виконувати. Тому я повинна її виконувати так, як для Господа».

Цірук Люба, продавець: «Я не думала раніше, що зможу так змінити своє відношення до грошей, до заробляння, до роботи. Взагалі я розуміла, що є якась «правда» щодо цього всього. Але не могла знайти її самотужки. Я читала багато світської літератури, ходила на різні семінари. З часом почала розчаровуватися і опускати руки. Але, молячись, я отримала вказівку від Бога навести порядок з фінансами. Я знову почала робити це самотужки, планувала свій «розхід-дохід», але це було так примітивно і ніколи не приносило результату. Я грузла в боргах (невеликих), але мене це дуже обтяжувало. Але коли я віддала це в руки Божі, то Він привів мене в центр «Успіх». Почувши, що я є лише управителем Божого, отримала значне полегшення і підбадьорення.

Щодо теми «Борги». Раніше: я відтягувала з поверненням і вони збільшувалися. Я ходила в смутку. Тепер: знаю, що треба уникати боргів, буду віддавати по трохи.

«Поради». Раніше: уникала шукати порад, щоб не посміялись. Я думала: «Кому потрібні мої проблеми?». Тепер: Слово Боже – найбільший порадник для мене; шукатиму поради в професіоналів в даній сфері; маю сміливість, бо знаю, що це можна і потрібно робити.

«Чесність». Раніше: робила собі поблажки, списувала на те, що мені ще більше винні (тобто, що мені мало платять і я можу щось «взяти» в якості премії). Тепер: чесність – це має бути моя сутність. Це твердо! Бо коли щось стається, я не маю спокою.

«Давання». Раніше: «буду мати більше, буду давати», «мені ще рано давати, я сама бідна». Тепер: буду ділитися тим, чим можу, навіть малим; моє «мале» можливо для когось «велике».

«Робота». Раніше: «буду працювати добре – побачать, підвищать», «ось я який працівник!». Тепер: розумію, що Бог дивиться на мене і на мою працю; Бог дає більше за моє відношення до роботи.

«Заощадження». Раніше: постійна потреба взяти «заначку». Тепер: житиму за принципом: «Краще мале, але недоторкане».

«Перспектива». Раніше: думала, що мушу мати таке, як всі мають, щоб не бути «не такою». Тепер: розумію, що Бог дивиться не так як я.

«Вічність». Раніше: жила за принципом «спочатку тут, а потім потурбуюся». Тепер: усвідомила, що без відносин з Богом не буде ні «тут» ні «там»!

Яворський Василь, приватний підприємець: «Раніше я не задумувався про борги. Коли прийшов на навчання в центр «Успіх», отримав мудрість від Бога в керуванні фінансами та складанні бюджету.

Я зрозумів, що нам потрібно постійно шукати порад в людей та в Бога щодо фінансових питань. Раніше я соромився радитися з людьми, але зараз усвідомлюю, що дуже корисно порадитися з мудрою людиною, отримавши лаконічну відповідь, і «не пролетіти» в бізнесі.

Я вважаю, що без чесності ніякий бізнес не встоїть. До покаяння я був чесним, але не зовсім, тому і потрапляв в різні проблеми.

В питаннях давання відкривається наше серце – чи воно приліплене до Бога? Бо яка користь людині з того, що весь світ здобуде, а про душу свою не попіклується.

В роботі ми повинні показувати те, як ми хочемо служити не тільки людям, але і Богові. Робіть все, як для Бога. Ще дуже важливо, коли ти виконуєш свою роботу правильно, це бачать інші люди і можуть прославляти за це Бога.

Я переконався, що без заощаджень дуже тяжко прожити. Потрібно старатися жити згідно з тими фінансами, які закладені в бюджеті, і не поспішати робити необдумані покупки.

Ми повинні завжди задумуватися над своїм життям, що ми зможемо залишити після себе і з чим ми прийдемо перед Богом.

Ми з дружиною дуже вдячні команді центру «Успіх» за благословення та мудрість від Бога! Наше життя змінюється на краще!»

Шевченко Тетяна, викладач: «Слава Богу, я не маю боргів, але курс «Біблійні принципи управління фінансами» допоміг мені зрозуміти (або нагадати собі), що борги – це не Божий шлях і метод управління фінансами. Ми повинні бути вірними в тому, що довірив нам Бог (я маю на увазі гроші) і витрачати мудро – в результаті не буде потреби позичати. Бог завжди дає вчасно.

Зазвичай я питаю пораду щодо управління фінансами в Бога, пастора, друзів. Думаю, що буду продовжувати так чинити.

Урок про чесність допоміг мені переглянути свою чесність. Я вважала себе чесною людиною, але тепер бачу, що потрібно регулярно перечитувати вірші з Біблії про чесність, щоб бути кристально чесною.

Я зрозуміла, що давати фінанси потрібно регулярно і сплановано, а не керуватися емоціями. А також необхідно благословляти фінансово та матеріально пасторів та тих, хто навчає нас Слову Божому.

«Все що робите, робіть як для Господа», – це потрібно завжди пам’ятати і нагадувати собі.

Курс також навчив мене регулярно відкладати гроші. Раніше я цього майже ніколи не робила.

Для мене цікавим було те, що Бог не хоче, щоб ми були ні багатими, ні бідними. Він хоче, щоб ми навчилися бути вірними управителями фінансів.

Також я зрозуміла, що все, що ми робимо, повинно бути сфокусоване на вічності – яку цінність воно буде мати, коли прийде День Господній – чи згорить, чи буде, як золото?»

Шимків Андрій, майстер-наладчик: «Я зрозумів, що Бог не проти кредиту, якщо ми вчасно розраховуємось. Поради стосовно фінансів обов’язково просити треба і краще в тих, хто компетентний в даній сфері, тим більше, якщо він знає живого Бога.

Я переконаний, що тільки чесна людина має відвагу приходити в молитві до Бога у своїх життєвих ситуаціях.

Коли ми навчимося давати, Бог буде і нас самих збагачувати. Бо Біблія говорить, що того, хто щедро дає, благословляє Бог.

Працювати потрібно так, як для Господа. Бо тим самим ми своєю працею проповідуємо (показуємо) іншим Господа.

На заняттях я навчився практично заощаджувати. Відкладати можна не тільки для власних потреб, але і для давання іншим. Заощадження суттєво може допомогти нам у придбанні тої чи іншої речі або допомогти в скрутній ситуації.

Я зрозумів, що фінанси, які я одержую, не тільки 10%, але і решта 90%, повністю належать Богові. І Він хоче, щоб ми правильно, мудро їх витрачали. Це дуже важливо усвідомити, що всі наші фінанси, а також нерухомість належить Господеві, а ми Його управителі.

Я усвідомлюю, що моє життя коротке і від того, як я проживу його тут на землі, залежить моя вічність.

Я радий, що цей семінар навчив мене не тільки керувати фінансами, а також дав мені правильне ставлення до боргу і кредиту. Найголовніше, що я усвідомив, що усі мої фінанси належать Богу!»

Ми вдячні Богові за можливість допомагати людям формувати надійний фундамент для життя згідно з Божими принципами.

Віримо, що практикуючи біблійні принципи управління фінансами в своєму житті, слухачі досягнуть справжнього успіху для слави Божої.

Працюючи з дітьми-сиротами та дітьми груп ризику в рамках проекту «Школа життя», команда центру «Успіх» зіткнулася з гострою проблемою. Виявляється, далеко не всі батьки та опікуни вміють правильно виховувати своїх дітей. А ті, які знають, як, не часто застосовують отримані знання на практиці.

Щоб допомогти батькам та опікунам в цій нелегкій справі з 19 по 21 червня 2014 року ми організували в м. Тернопіль семінар «Школа батьківства».

В різні дні на заняттях була різна кількість учасників: найбільше – 94 людини, в середньому – 70 людей, а від початку до кінця семінар пройшли 44 людини.

Викладачами на семінарі були Сюзен і Девід Еспенлауп (США). Вони є посвячені люди. Маючи 28-річний досвід викладання для дітей та підлітків в загальноосвітніх та приватних школах Америки, Сюзен змогла передати учасникам практичні навички мудрого, заснованого на довірі виховання дітей.

Розглядалися наступні теми: «Яку роль виконують батьки», «Як збудувати довіру», «Ефективне спілкування в сім’ї», «Дисципліна: покращення поведінки», «Дисципліна: прив’язаність під час виправлення». Всі теми базувалися на Біблії і спонукали проаналізувати і покращити свій підхід до виховання.

Всі учасники залишилися задоволеними. У багатьох з них повністю змінилося відношення до виховання дітей. Батьки отримали величезну мотивацію прикладати зусилля і, з Божою допомогою, виховувати прекрасних дітей.

Навчальний центр «Успіх» в 2013-2014 рр. провів багато роботи для дітей-сиріт, дітей груп ризику через різні проекти. Це систематично освітлювалось в наших новинах.

Хочемо поділитися з вами інформацією про результати роботи одного з проектів Центру  – уроки англійської мови та уроки самостійності, які проводили впродовж 2013-2014 навчального року Наталія Семенчук та Наталя Невестенко.

У вересні 2013 року в навчальний центр «Успіх» на уроки англійської мови та уроки самостійності ми набрали 4 групи учнів різного віку (всього 62 дітей).

Перші дві групи дошкільнят (4-6 років) – 20 учнів. Дітки навчалися за програмою «Happy Hearts 1» та додатковими матеріалами.

Цього року у нас з’явилась група дітей 1-2 класу (7-9 років). Успіхи в цієї групи також хороші. За рік ми повністю пройшли підручник «Fairyland Starter», ще брали декілька граматичних тем із підручника «Round up Starter».

Четверта група дітей (10-13 років) стабільно налічувала 17-18 учнів. Ми використовували підручник «English for life Elementary». Діти дуже талановиті, відповідально відносились до підготовки до різних свят та домашніх завдань.

П’ята група підлітків (14-17 років) – це наші найдавніші учні, з деким ми працюємо вже більше 3 років. Діти часто приводили своїх друзів на заняття, і таким чином група збільшилася.

Ми використовували систему заохочень та підбадьорення для тих дітей, що найчастіше відвідували заняття – нагороджували їх подарунками, квитками у боулінг та на каток, а також влаштували безкоштовну фотосесію.

Практично всі діти дуже добре засвоїли матеріал. Це завдяки хорошому відвідуванню та співпраці з батьками через відео-семінари та групи для формування характеру «Основи для досягнення успіху». На кінець навчального року уроки в Центрі відвідували вже 72 учні.

Заключним заходом цього проекту стало проведення літнього п’ятиденного дитячого табору «Будь героєм» з 2 по 6 червня. Програма включала: молитву, ранкову зарядку, англійські пісні, біблійні уроки англійською мовою, загальнотабірні ігри, квести, снек та рукоділля. Кожен день мав певну назву: «Ми – сім’я», «Наш дивовижний світ», «Пригоди», «Час вечірки», «Найкращий з найкращих».

Брали участь 44 учасники, які були об’єднані у чотири команди для конкурсів та ігор.

Щодня діти знайомились із біблійними героями на уроках англійської мови та вчились брати з них приклад, виносячи одну істину із уроку. Наприклад, «Шануй свого батька та матір», «Будь зразком у всьому» і інші.

Дітям подобалось співати англійською. Таким чином вони вивчали мову та пізнавали велич Бога.

Важливою частиною програми були ігри. Першого дня це були ігри на знайомство та формування команд. Далі були проведені наступні загальнотабірні ігри, такі як «Ключі від форту Боярд», фотоквест, «Перший мільйон», «Життя за 1 годину». Остання зіграла символічну роль і спонукала вихованців замислитись над сенсом життя та пріоритетами. Діти молилися молитвою покаяння.

Заключною частиною табору була зустріч з батьками, опікунами, наставниками, нагородження та фуршет для всіх учасників та гостей.

Ми віримо, що вкладаючи біблійні істини в серця дітей, ми розширюємо Царство Ісуса Христа на землі.

Хтось колись сказав, що можливості з’являються для тих людей, в кого є бажання щось робити.

В команди центру «Успіх» завжди було і є бажання служити дітям-сиротам та дітям груп ризику. Тому Господь подарував нам можливість впливати на дітей і в літній період, незважаючи на те, що вони на шкільних канікулах.

В Кременецький дитячий психоневрологічний санаторій приїжджають на оздоровлення діти з різних районів Тернопільської області. В більшості це – діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, загалом близько 50 дітей.

З 25 червня по 1 липня наша команда провела для цих дітей тижневий табір «Будь героєм». Це був справді надзвичайний час нових знайомств, ігор, завдань, квестів, уроків та тренінгів! Об’єднавши дітей в чотири команди, ми дали їм можливість вчитися працювати разом, вирішувати складні завдання, приймати важливі рішення. Особливо відзначилися капітани команд, які на наших очах ставали справжніми лідерами-слугами для своїх друзів.

Найважливішою подією табору став показ дітям мультфільму «Чудове воскресіння» («Суперкнига»). Після цього ми говорили з дітьми про Добру новину та Божу любов до них, про проявилася в Ісусі Христі.

Діти настільки перейнялися необхідністю жити праведним життям, що більше 40 дітей молилися разом з нами молитвою покаяння і прийняли Ісуса Христа в своє серце! Ми щиро вдячні Богові за це!

Також ми мали можливість багато спілкуватися з вихователями та практикантами табору. Ми передавали їм головні біблійні принципи нашої роботи з дітьми, говорили про цінності та ставлення до людей та відношення до життя. Віримо, що ці розмови назавжди змінять їхні відносини з дітьми на краще.

За словами дітей, їм дуже сподобався табір, тому вони запрошують нас приїхати наступного року.

Ми і надалі будемо підтримувати зв’язок з дітьми через соціальні мережі в Інтернеті та через особисті зустрічі для того, щоб допомогти їм рости в Божій істині.

Впродовж липня 2014 року команда Центру проводила заняття, профілактику, тренінги та лекції згідно з  програмами «Уроки самостійності для молоді» та «Відродження», а також конкурсні програми, ігри та квести в дитячому літньому таборі «ОК« Лісовий» (с. Скоморохи, Тернопільська обл.).

Ось уже четвертий рік поспіль Бог дозволяє нам служити дітям-сиротам та дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей, які приїжджають в цей табір на відпочинок.

Здебільшого ми працювали зі старшими і середніми групами, загалом понад 250 дітей. Щодня під час тренінгів ми говорили з дітьми на теми: “Я – особистість”, “Характер – це основа успішного життя”, “Життєві цінності”, “Вирішення конфліктів”, “Відносини між дітьми і батьками”, “Відносини між хлопцями і дівчатами “, “Обмеження” та інші.

Крім цього, ми показували навчальні фільми та проводили тематичні конкурси. Новинкою для дітей стали квести.

З деякими дітьми ми знайомі вже протягом 4-ох років. Цього року в них ми побачили великі зміни. Тепер діти, навчаючись у старших класах, мають правильну життєву позицію щодо багатьох речей, а саме: алкоголю, куріння та інших шкідливих звичок, відносин з батьками і особистого характеру. Під час особистого спілкування ми дізналися, що таку позицію допомогли сформувати наші тренінги в минулих роках. А зараз підлітки ще охочіше хочуть вчитися і покращувати свій характер.

Ми продовжимо роботу з дітьми в цьому таборі і в серпні 2014 року.

Ми дякуємо Богові за те, що Він дає нам можливість впливати на життя дітей, підлітків та дорослих. Ми змогли посіяти правильне насіння в серця цих людей, яке в деяких з них вже проросло, а в інших ще буде рости і обов’язково принесе свій плід!

В жовтні 2014 року в центрі «Успіх» розпочався новий навчальний рік. Ми продовжуємо проводити заняття для дітей-сиріт, дітей з багатодітних та неблагополучних сімей, дітей та підлітків груп ризику.

Ось які результати ми бачимо вже з перших днів навчання:

Проведення уроків інформатики, англійської та німецької мов та занять за програмою «Уроки самостійності для молоді» в приміщенні навчального центру. Діти з великим ентузіазмом і бажанням приходять на заняття, щоб підвищити свої знання та практичні навички, оволодіти новими навичками самостійного життя, дізнатися про християнські принципи і цінності.

Проведення уроків англійської мови для дошкільнят в приміщенні навчального класу Центру. На уроках діти вчаться спілкуванню в колективі, стають більш дисциплінованими, вивчають нові слова англійською мовою.

Проведення уроків англійської мови, занять за програмою «Уроки самостійності для молоді» в дитячому будинку м. Тернопіль. Діти вчаться довіряти іншим людям, підвищили самооцінку,

поліпшили свої знання та навички з інформатики та англійської мови, оволоділи новими навичками самостійного життя, дізнатися про християнські принципи і цінності.

Проведення занять, профілактики та лекцій за програмами «Уроки самостійності для молоді», «Відродження» та «Бізнес по Біблії» в загальноосвітніх школах і ВУЗах м. Тернопіль та Тернопільської області.  Діти оволоділи навичками самостійного життя, готуються до прийняття серйозних життєвих рішень, вчаться вирішувати конфлікти, вивчають Біблійні принципи підприємництва, деякі стають членами молодіжного клубу «Успішна молодь». Діти бачать альтернативу способу життя, який нав’язує їм світ через ЗМІ та інші форми впливу.

Проведення занять за програмою «Біблійні принципи управління фінансами. Молодіжний курс». Підлітки вчаться керувати фінансами по-біблійному.

Проведення молодіжного клубу «Успішна молодь». Підлітки стають готовими до дорослого самостійного життя, дізналися про біблійні принципи життя, формують в собі правильний християнський характер і закладають міцну основу для успішного життя. Деякі підлітки почали відвідувати християнські церкви і запрошують туди своїх батьків.

Проведення відео-семінарів “Як впоратися з труднощами усиновлення” (автор Террі М’юссен, Orphan’s Promise) для батьків і опікунів дошкільнят (в приміщенні навчального класу Центру). Батьки дізналися про біблійні принципи виховання дітей, засвоїли навички справлятися з важкими і конфліктними ситуаціями, поліпшили взаємини зі своїми дітьми.

Проведення тестування та консультацій по програмі профорієнтації «Career Direct». Підлітки змогли визначити свої таланти та здібності, закладені в них Богом, визначилися з навчальним закладом для  здобуття майбутньої професії.

Проведення особистих консультацій з питань сім’ї, відносин, бізнесу в приміщенні офісу Центру. Люди отримали професійну консультацію і змогли знайти біблійний вихід з важких ситуацій, дізналися про принципи успішного життя.

Новою прекрасною можливістю послужити ще більшій кількості дітей і підлітків стали відкриті двері загальноосвітньої школи №9 та Технічного університету м. Тернопіль для проведення в них уроків «Бізнес за Біблією». Ініціаторами виступили самі навчальні заклади, маючи позитивний досвід співпраці з нашим Центром. Ми дуже раді, що можемо вкладати біблійні принципи ведення бізнесу і життя в молоде покоління.

Цього місяця команда центру взяла участь у Міжнародній конференції та конкурсі бізнес-планів (організатор «Проект Неємія») в м. Орландо (Флорида, США).

Також був проведений семінар «Вирощування риби в замкнутих установках» для ромського населення в м. Мукачево, Закарпатська область.

Але головна зміна, заради якої ми робимо нашу роботу – діти дізналися про Божу любов до них, пізнали Ісуса Христа як свого особистого Господа і Спасителя, стали членами помісної церкви. Змінені молоді люди почали позитивно впливати на своїх батьків і оточення, розширюючи Царство Боже на землі!

1 листопада 2014 року центр «Успіх» святкував сьому річницю з дня реєстрації громадської організації. Ця урочиста подія співпала з іще однією доброю новиною – придбання власного приміщення для Центру.

Тепер діти мають можливість більш ефективно навчатися в просторих класах, а працівники зможуть освоїти нові офісні приміщення.

На свято були запрошені діти та підлітки, які регулярно відвідують уроки в Центрі, їхні батьки та опікуни, працівники та волонтери «Успіху».

Відбулися урочисте перерізання стрічки та відкриття нових приміщень, дитячий святковий концерт. Із привітальним словом до всіх запрошених звернувся директор Центру Іван Папіш. Працівники «Успіху» презентували роботу за 2013-2014 навчальний рік, вручали сертифікати, подяки та нагороди.

Почесними гостями свята були працівники організації «Orphan’s Promise» з Києва та із США.

Особливу подяку хочемо висловити директору Міжнародної організації «Orphan’s Promise» Наталії Хом’як та президенту цієї організації Террі М’юсен, які продовж багатьох років організовували збір коштів для придбання приміщення для Центру. Дякуємо всім спонсорам та благодійникам, які зробили свій внесок в цю благородну справу:

Прийміть вияв нашої великої поваги і вдячності за ту неоціненну підтримку, турботу та допомогу, яку Ви нам надали. Ми високо цінуємо Ваш внесок в служіння дітям-сиротам та дітям груп ризику в нашому місті та країні.

Завдяки Вам ми можемо успішно реалізувати проекти підготовки молодих людей до самостійного життя, формування в них високоморального християнського характеру, всебічного розвитку особистості.

Бажаємо Вам невичерпної творчої енергії, звершення всіх починань і планів, успіхів, міцного здоров’я, радості, щастя та рясних Божих благословень!

Ми глибоко переконані, що спільними зусиллями зможемо виростити нове успішне покоління для слави нашого Господа Ісуса Христа!

В грудні 2014 року команда центру «Успіх» розпочала проведення клубу «Суперкнига» для дітей та підлітків міста Тернопіль.

Двічі в тиждень впродовж різдвяно-новорічних дитячих канікул (з 10 грудня 2014 року до 28 січня 2015 року) близько 40 дітей, серед яких діти груп ризику, а також з багатодітних та малозабезпечених сімей, відвідують наш Клуб.

Кожна зустріч клубу є унікальною, захоплюючою та наповненою цікавими несподіванками для дітей. Через перегляд мультфільмів, ігри та конкурси учасники Клубу дізнаються про Божу любов до них. Діти також вивчають основні принципи християнського життя, такі як дружба, слухняність, чесність, повага до старших, надія на Бога та ін.

Найбільшою радістю для нас є те, що діти щоразу із задоволенням слухають біблійні історії, навчаються і моляться до Бога, довіряючи Йому своє життя!

Ми вирішили не зупинятися на досягнутому і принести біблійні історії “Суперкниги” і в дитячі будинки та інтернати нашого міста та області.

В грудні 2014 року команда Центру провела показ різдвяних серій мультфільму “Суперкнига” в п’яти дитячих будинках та інтернатах. Близько 450 дітей були присутніми на цих заходах. Після кожного сеансу ми обговорювали основні життєві принципи, яких діти навчилися від героїв мультфільму, молилися з подякою та покаянням до Бога, посвячували своє життя Господу Ісусу Христу.

В січні 2015 року ми плануємо відвідати ще шість інтернатів та дитячих будинків і розповісти дітям про найцінніший подарунок – народження Сина Божого.

В жовтні 2014 року команда Християнського навчального центру “Успіх” розпочала роботу над новим проектом «Клуб «Суперкнига». Після проведеної підготовчої роботи та рекламної кампанії 10 грудня 2014 року відбулось урочисте відкриття та перша зустріч клубу «Суперкнига».

Були присутні більше 30 дітей віком від 5 до 15 років, а також 10 батьків. Перша серія мультфільму «На початку», завдання та ігри дуже сподобались нашим юним глядачам. Наступного разу присутніх було вже 42 дітей та 15 батьків.

Двічі у тиждень, щопонеділка та щосереди, глядачі переглядали нові серії мультфільму «Суперкнига», виконували різноманітні завдання, слухали тематичні уроки та повчальні життєві історії, брали участь в конкурсах та іграх.

Загалом близько 70 дітей з батьками відвідали дев’ять серій мультфільму. Кожного разу діти знайомилися з біблійними подіями Старого та Нового Заповітів, здобували нові суперздібності, такі як слухняність, довіра, прощення, впевненість у собі.

Особливо зворушливою була серія «Шлях до прощення», коли вкінці зустрічі глядачі писали на листочках імена людей, яких вони прощали, приносили ці списки до хреста та молились молитвою прощення.  Зустріч «Різдвяна історія» допомогла дітям та дорослим зрозуміти важливість приходу Ісуса на землю та справжній сенс Різдва.

Після кожної зустрічі діти молилися до Бога, запрошували Ісуса стати їх Господом та Спасителем, просили Бога дати їм силу бути слухняними та не грішити.

Завершальна святкова зустріч клубу відбулась 28 січня 2015 року. На всіх учасників чекали призи та нагороди. Діти з нетерпінням очікують пасхальних зустрічей Клубу, які ми плануємо проводити в квітні цього року.