НОВИНИ

СВЯТКУВАННЯ РІЗДВА 

Різдво – це свято, яке нагадує нам про велику надію і радість для всіх людей. Командна Тернопільський навчальний центр “Успіх” в час Різдвяних свят мала можливість нести цю велику надію тим, хто нас оточують і потребують почути це нагадування про найбільший подарунок людству, народження нашого Спасителя Ісуса Христа!

З 18 по 20 січня відбулися святкування Різдва разом з дітьми, які навчаються в нашому Центрі щотижня. Команда вчителів і волонтерів разом з дітьми, мали змогу нагадати собі а також батькам та опікунам про важливість Різдва. Свято було наповнене багатьма посмішками, всі діти отримали подарунки.

20 січня ми так само прийшли привітати дітей в Тернопільському дитячому будинку, в який ми приходимо щотижня впродовж року. Там ми так само розповіли дітям про Різдво і подарували подарунки.

24 січня команда Центру спільно з однією з місцевих церков та дітьми мали можливість відвідати Тернопільський будинок престарілих. Там ми заспівали Різдвяні пісні та поділилися про добру новину народження нашого спасителя Ісуса Христа.

Ми вдячні Богові за можливості нести надію і радість для людей!

КУРС ТРЕНІНГІВ S.T.A.R.S. ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ГРУП РИЗИКУ

“Друг – це той, хто проявляє найкраще в мені”  (Генрі Форд).

Дружба дійсно є чимось чудовим у нашому житті. Та буває таке, що друг поводиться якось дивно, і думки його сумні, невеселі, можливо у житті його великий стрес або й депресія. Більшість із нас не знає, як діяти в такій ситуації…

Відповідаючи на цю потребу, наприкінці жовтня та на початку листопада 2018 року команда Центру “Успіх” провела для підлітків груп ризику курс тренінгів S.T.A.R.S. (Suicide Training And Resiliency Strategies – Попередження суїциду та стратегії психологічної стійкості). Курс покликаний навчити тому, як вберегти своїх друзів від депресії та суїциду.

Рік тому команда Центру пройшла навчання та сертифікацію з правом проведення цих тренінгів. Ми вдячні нашим викладачам Рубі і Лін Джонстон з Канади, які дали нам можливість з іншого ракурсу подивитися на тему суїциду і спорядили нас практичним інструментом для служіння підліткам.

“Навіть якщо зараз вам це не потрібно, життя – цікава річ, і готує для нас різні ситуації. Краще бути готовим до всього, особливо, коли це може врятувати чиєсь життя!” – такими словами розпочався наш перший тренінг.

Тема курсу була цікавою і водночас несподіваною для підлітків. Це вперше в їхньому житті з дітьми хтось заговорив про суїцид, не боячись, що це спровокує в них ризиковану поведінку. З повною відповідальністю та турботою тренери висвітлювали важливі та актуальні питання, показуючи цим, що вони серйозно сприймають підлітків і здатні правильно реагувати на їхню емоційну біль.

На тренінгах ми говорили про стрес і депресію: звідки вони беруться, та як з ними впоратися. Також розкрили тему психологічної стійкості та мали можливість перевірити, чи достатньо захисних факторів є у кожного з нас. Дізналися, як виявити небезпечну поведінку друга та що робити далі.

На останню зустріч курсу “Вибери життя” був запрошений пастор місцевої церкви Джон Маркі. “Життя людини – це найбільша цінність в Божих очах”, – неодноразово повторював пастор в своєму посланні, і доводив це згідно наукових досліджень, соціології та Біблії. Джоні також заспівав під гітару декілька своїх авторських пісень, чим надихнув дітей до творчих пошуків свого покликання в житті.

Ми дякуємо Богові за унікальну можливість служити підліткам через курс тренінгів S.T.A.R.S. Віримо, що ці знання та навики врятують життя і допоможуть знайти правильну дорогу багатьом підліткам.

НІК ВУЙЧИЧ В ЛЬВОВІ

28 жовтня 2018 року учасники молодіжного клубу “Успішна молодь”, відвідали захід “Нік Вуйчич в Львові”. Християнський проповідник, мотиваційний тренер та директор неприбуткової організації «Життя без кінцівок» Нік Вуйчич уже вшосте приїхав до України, але вперше — до Львова з програмою «Життя без обмежень». Незважаючи на те, що хлопець народився без рук та ніг, більше, ніж 8 млн. людей в 69-ти країнах світу отримали підбадьорення та натхнення під час його виступів.

«Я був в багатьох країнах світу. Але рідко буває таке, що в країну я повертаюсь кожні 6 місяців. Але Україна одна з таких. Я вірю у ваше майбутнє, особливо в майбутнє молодих людей. Цього разу я хочу говорити більше про мотивацію. Цінності сім’ї є надзвичайно важливими. Для мене віра, сім’я і друзі — були завжди важливими. Мої батьки знають, що Бог ніколи не робить помилок. Те, що було використане на погане, може бути використане на добро” – сказав під час виступу Нік Вуйчич.

Вся програма надзвичайно позитивно вплинула на підлітків з клубу “Успішна молодь”. Ось деякі їхні  відгуки:

“Дякую центру “Успіх”, за мега поїздку – передам своє враження словами Ніка і його батьків: “Не акцентуйте увагу на недоліках, сфокусуйтесь на тому хорошому, що у вас є, і будьте вдячні”

Володимир Москаль

“Дякую за таку велику можливість здійснити те, що хотілось вже кілька років, і сьогодні стало реальним! Також дякую, що дали зрозуміти, що в цьому світі є величезна кількість добрих людей, які завжди в душі хороші і позитивні!”

Юлія Олексійко

“Це було неймовірно! Нік – це справді та людина, яка зможе змотивувати кожного. Він прекрасний! Я плакала, хоча в мене немає фізичних вад, чи відчуття самотності. Деякі люди казали, що їм його шкода. Я з ними повністю незгідна. Він – людина з великої букви. Він не здався, він не зважав на невдачі, він досягнув успіху. Його потрібно наслідувати, а не жаліти”

Олеся Півторак

“Це було дуже бомбезно! Класно розуміти, що ти була на місці, де творилась історія”!”

Софія Волошин

“Дуже дякую, за таку можливість. Неймовірні враження! Дійсно хочеться щось міняти в житті! Дуже-дуже дякую! Нік надихає!”

Таня Цюпа

“Все було чудово. Прилив нереальних емоцій. Дуже мотивуюча зустріч!”

Юля Туцька

“Народ, було дуже класно і щиро! Ті речі і відвертість, з якою ділився Нік, багато йому коштували. Але основне послання — це те, що всі однаково цінні, і при помилках треба ставати і йти далі, чому Нік зі своєю історією — живий приклад”

Сергій Стадник

“Нік Вуйчич – це людина, яка має сильний дух, у якого на першому місці Бог. Він мотивує людей. Він вміє торкатися сердець. Він бажає міняти людей, міняти на краще. Я безмежно рада, що приїхала і побувала на його семінарі. Дякую Центру “Успіх” за цю можливість))”

Юлія Грода

“Щось, що неможливо в повній мірі описати словами! Це потрібно відчувати. Найменше, що я можу зараз сказати – ДЯКУЮ ЗА ЗДІЙСНЕНУ МРІЮ❤ Люблю вас всіх! І пам’ятайте – ви сильні, і допоки ви падаєте – ви живете, а допоки живете – маєте можливість пробувати і вигравати. Ви достойні бути щасливими! Не забувайте про це❤” 🕊

Валерія Гопко

“Це було чудово!!! Особливо розчулив момент, коли на сцену вийшла 13-тирічна дівчинка, яка мріяла бути дизайнером! А Нік – просто чудовий! Не дивно, що його життєва історія збирає такі зали!!! Це неймовірна мотивація, абсолютна зміна пріоритетів! Як після цього впасти в депресію? Ніяк! Дякую за можливість почути цю неймовірну людину вживу, а не тільки по телебаченню або в Інтернеті!!!”

Марта Левицька

“Це була одна з найкращих поїздок в моєму житті! Дуже дякую Вам!”

Катя Флінта

Ми віримо, що добре насіння віри та добра, яке було посіяне в молоді серця, принесуть щедрий урожай зміни мислення та життя загалом. Дякуємо всім Вам за молитву та підтримку!

*******

ПОЧАТОК НОВОГО СЕЗОНУ КЛУБУ “УСПІШНА МОЛОДЬ”

В жовтні 2018 стартував новий начальний сезон клубу “Успішна молодь”. Впродовж вересня команда Тернопільського навчального центру провела декілька уроків та квестів в загальноосвітніх школах м. Тернопіль, де разом з викладом теми презентувала роботу клубу. Основною метою клубу є:

 • Побудувати міцні стосунки з підлітками.
 • Сформувати в них надійний характер.
 • Навчити долати важкі життєві ситуації.
 • Розвинути лідерські якості в них.
 • Допомогти молодим людям знайти своє призначення в житті.

Більше 30 молодих людей доєдналися до клубу цього року. І ми вже мали можливість поговорити з ними про їхню цінність та про важливість навчання в школі та інших навчальних закладах. Ми вдячні Богу за можливість впливати на молодих людей і допомагати їм так само позитивно вливати на своє оточення.

СЕМІНАР БІБЛІЙНІ ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ 

З 30-го серпня по 01-ше вересня 2018 року в Центрі “Успіх” відбувся практичний семінар “Біблійні принципи виховання”. Викладач із США, вчитель з багатолітнім стажем роботи, психолог Сьюзен Еспенлауб передавала своїм слухачам, батькам та опікунам, знання та навики, які допоможуть учасникам підняти рівень батьківства на новий, кращий рівень.

Розглядалися наступні теми: “Допоможіть! Я став татом/мамою”, “Як побудувати довіру”, “Дисципліна: покращення поведінки”, “Як не втратити зв’язок з дитиною під час виправлення поведінки”, “Як навчити дитину відповідальності”, “Підлітковий вік: час переходу, спілкування, дисципліна”.

Працюючи в малих групах, учасники знаходили практичні рішення для подолання складних життєвих ситуацій щодо виховання дітей. Ділячись досвідом один з одним, вони збагачували своє розуміння ефективного батьківста, відкривали для себе сфери життя, які потребують вдосконалення та змін. Викладач підтверджувала кожну тему місцями з Біблії, показуючи, що найкращим прикладом доброго батька є наш Небесний Батько.

Ми вдячні Сьюзен Еспенлауб за великий вклад в розуми і серця батьків та опікунів. Всі учасники залишилися задоволеними і отримали натхнення надалі виховувати своїх дітей згідно з біблійними принципами.

Серпень 2018 року. Продовжуємо роботу з дітьми та підлітками в дитячому таборі “Лісовий” 

В серпні 2018 року команда Центру “Успіх” продовжувала роботу з дітьми та підлітками в дитячому таборі “Лісовий” (с. Скоморохи, Бучацький р-н, Тернопільська обл). Більше, ніж 200 дітей з різних міст та сіл Тернопільської області були присутні там в цей час.

Основою роботи з підлітками були заняття та тренінги згідно з навчальними програмами “Відродження” та “Уроки самостійності для молоді”. Актуальними темами були: “Ти – цінний”, “Як ужитися з батьками”, “Справжня любов чекає!”, “Цінності життя”, “Моє майбутнє. Вибір професії”, “Підлітковий вік”, “Ризикована поведінка. Причини та наслідки”, “Мистецтво спілкування”, “Конфлікти”, “Відповідальність”.

Дітям середнього шкільного віку завжди дуже подобаються наші уроки за програмою «Найвеличніша подорож». Також вони в захваті від зустрічей “Клубу Суперкниги” з показом нових серій мультфільму “Суперкнига”  та обговоренням.

Крім того було проведено загально табірні ігри та змагання, квести і конкурсні програми, показ і обговорення художніх фільмів. Основною метою цих заходів є донести до підлітків біблійні принципи життя: поведінки, побудови стосунків, вирішення конфліктних ситуацій, роботи в команді.

Дуже цінним для нашої команди був час особистих консультацій. Діти розповідали історії свого життя. Часто це були розповіді про неповні сім’ї, зраду, залежність, насильство, почуття відкинутості та невпевненості в завтрашньому дні. Почувши про єдиний надійний вихід зі складних ситуацій – Ісуса Христа, – діти та підлітки з радістю приймали Добру Новину та підкоряли своє життя Господу.

Ось деякі відгуки учасників табору:

“Після ваших тренінгів я почала задумуватися над своїм життям. Раніше мені якось було все рівно щодо самої себе… Дякую вам! Я обдумаю все і зміню своє ставлення до вітчима” (Трачук Ірина, м. Кременець)

“Ваші заняття – це не просто тренінги, а щирі розмови. Особисто для мене кожен з тренінгів зміг щось важливе донести до мене. Ніколи раніше я не могла так глибоко в думках зануритися в теми, з якими, як я тепер зрозуміла, обов’язково потрібно розібратися. Просто хочу сказати велике дякую за всі слова, розмови. Бо вони дуже важливі…” (Голінка Анастасія, м. Бережени)

“З вами завжди комфортно, невимушено, є відчуття довіри. До вас хочеться прислухатися. В деякій мірі ви є стимулом суто для мене. Простота і чесність… через це з вами хочеться спілкуватися все на більш глибші теми. Приємно спілкуватися з людьми, які не бояться показувати себе справжніх. Спасибі вам за цих 3 тижні дійсно щирих і душевних розмов. Впевнена, ви вплинули далеко не на одного підлітка. Спасибі за ваше бажання вселяти в людей краще!” (Тетяна Кульпа, м. Тернопіль)

“Раніше я бувала на тренінгах. Ваші чимось відрізняються. Вони завжди якісь дуже душевні. Ви стимулюєте людей ставати кращими, хоча я не завжди була згідна з вами. Мені здається, що вам частіше потрібно їздити по школах – вправляти дітям мозок. Найбільше мені сподобалася тема про дошлюбні стосунки і вагітність. Буду берегти себе для свого майбутнього чоловіка” (Ірина, м. Ланівці)

Ми щиро дякуємо Богові за можливість впливати на життя дітей та підлітків!

Робота з дітьми та підлітками в дитячому таборі “Лісовий” в липні 2018 року 

В липні 2018 року команда Центру “Успіх” працювала з дітьми та підлітками в дитячому таборі “Лісовий” (с. Скоморохи, Бучацький р-н, Тернопільська обл). В таборі були присутні діти з різних міст та сіл Тернопільської, Полтавської та Київської областей, в загальній кількості більше, ніж 400 чол.

Було проведено уроки, заняття та тренінги згідно з навчальними програмами “Відродження” та “Уроки самостійності для молоді” на теми: “Характер – основа успішного життя”, “Як ужитися з батьками”, “Справжня любов чекає!”, “Моє майбутнє. Вибір професії”, “Підлітковий вік”, “Ризикована поведінка. Причини та наслідки”, “Мистецтво спілкування”, “Конфлікти”, “Можливості”.

Проведено загальнотабірні ігри та змагання, квести і конкурсні програми, показ і обговорення художніх фільмів, уроки за програмою «Найвеличніша подорож» для дітей середнього шкільного віку, зустрічі “Клубу Суперкниги” з показом нових серій мультфільму “Суперкнига”  та обговоренням.

Основною метою цих заходів є донести до підлітків біблійні принципи життя: поведінки, побудови стосунків, вирішення конфліктних ситуацій, роботи в команді. Щоразу наші викладачі надають учням підбадьорення та мотивацію. Це допомагає їм повірити в себе та отримати надію на щасливе, успішне життя. Отримані знання та практичні навички формують в учнях надійний характер, що дозволяє закласти міцний фундамент для самостійного життя. Діти з радістю приймають добру новину про Ісуса Христа як особистого Спасителя і довіряють Йому своє життя.

Ось деякі відгуки учасників табору:

“Дякую вашій команді за цікаво проведений час, за цікаві тренінги. Ми отримали багато нових емоцій, змінили погляди на життя. Дякую вам за все!” (Абуканова Женя, м. Полтава)

“Дуже дякую за такі відверті та цікаві розмови. Завдяки вашим тренінгам змінилося бачення багатьох речей”. (Юля 17 років, м. Тернопіль)

“Ми дуже вдячні вам за цей проведений час разом з нами. Ми отримали багато нових емоцій, думок, поглядів на життя. Завдяки вам ми змінили наше ставлення до оточуючих нас людей. Нам дуже сподобалися ваші тренінги і виклади”. (Ющенко Катя, Полтава)

В серпні 2018 року ми будемо продовжувати роботу в таборі. Дякуємо Богові за можливість впливати на життя дітей та підлітків!

Дитяче дозвілля “Королівська гра” 

На завершення навчального року в Центрі “Успіх” було проведенно два денних дитячих дозвілля “Королівська гра”:

– 11-15 червня 2018 року – для дітей, які відвідують заняття Центру (м. Тернопіль);

– 18-22 червня 2018 року – для дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей в Кременецькому дитячому санаторії (м.Кременець, Тернопільська обл.).

Учасники приймали активну участь в іграх та квестах, а на біблійних уроках та зустрічах клубу “Суперкниги” дізнавалися про Божий план для їхнього життя. Ми безмежно вдячні Богу за унікальні можливості, реалізовуючи проекти Центру, послужити дітям та дорослим впродовж останніх 10-ти років!

Тренінги “На порозі самостійного життя”

05-06 та 19 травня 2018 року в рамках щорічного проекту “На порозі самостійного життя”, оргізатором якого є Благодійний Фонд “Майбутнє сиріт”, працівники Центру “Успіх” провели тренінги “Мій характер” та “Мій внутрішній світ”, а також тестування та консультацію по профорієнтації CareerDirect для визначення найкращої майбутньої професії для випускників дитячих будинків та інтернатів Тернопільської обл.

Підлітки були відкритими до обговорення конфліктних ситуацій, які часто виникають в їхньому середовищі, із цікавістю навчалися основним принципам формування характеру. Результати тестування та консультація допомогла учасникам визначитися з поступленням в навчальний заклад та майбутньою професією. Ми дякуємо Богові за можливість служити дітям-сиротам і готувати їх до самостійного життя!

Святкові зустрічі Клубу “Суперкниги” в школах-інтернатах області 

В квітні 2018 року команда Центру “Успіх” провела Святкові Пасхальні зустрічі Клубу “Суперкниги” в школах-інтернатах міста Збаража та села Нове Село (Тернопільська обл.). Через мультфільми, ігри та біблійні історії ми говорили дітям та підліткам про справжнє значення Пасхи та Воскресіння Ісуса Христа. Вони із задоволенням приймали активну участь в конкурсах та обговорені. А коли пролунав заклик до покаяння, діти із щирим серцем молилися до Ісуса Христа, приймаючи Його прощення та любов.

09 травня 2018 року було проведено зустріч Клубу “Суперкниги” з показом мультфільму та врученням подарунків в дитячому будинку м.Рогатин (Івано-Франківська обл). Діти та підлітки приймали активну участь в обговоренні теми “Справжнє значення Пасхи”, роздумували про викупну жертву Ісуса Христа та молилися до Бога про прощення їхніх гріхів.

На завершення кожен учасник отримав подарунок “Сумка самарянина” та буклет “Найбільший подарунок”, що принесло їм багато радості та приємних емоцій. А для нас найбільшою радістю є можливість ділитися з дітьми Божою любов’ю та розповідати їм про Його чудовий план спасіння.

Семінари “Успішне підприємництво, що базується на принципах Біблії”

22-24 лютого 2018 року в м. Києві команда сертифікованих викладачів Центру провела семінар “Успішне підприємництво, що базується на принципах Біблії”. Організатором заходу виступила ГО ВКПЦ “Нове Життя». Семінар відвідали 19 учасників – практикуючих підприємців та тих, хто лише хоче розвинути свою бізнес-ідею і розпочати підприємницьку діяльність. Дві перші частини семінару «Принципи успішного підприємництва» та «Практика підприємництва в сучасних умовах» плавно перейшли в практичне планування бізнесу та написання основних розділів бізнес-плану згідно з особистими ідеями учасників.

01-02 березня 2018 року команда сертифікованих викладачів Центру провела семінар “Успішне підприємництво, що базується на принципах Біблії” в місіонерській школі в м Кишинів (Молдова). Захід відбувся в рамках проекту ВСР-6, організованого АМ “Еммануїл” (м.Київ). Це вже п’ятий рік поспіль ми проводимо наші семінари в цій школі. Біля 20-ти учасників (пасторів, служителів та майбутніх місіонерів) з радістю і натхненням прийняли основне послання семінару про те, що ціллю біблійного бізнесу є люди та задоволення їхніх потреб, а прибуток – це результат правильного управління довіреними нам Богом ресурсами. Вони дізналися про практичне застосування біблійних принципів підприємнцицтва, навчилися планувати та презентувати бізнес-плани згідно власної ідеї.

22-24 березня в м.Тернополі сертифіковані викладачі Центру провели семінар “Успішне підприємництво, що базується на принципах Біблії” для більше, ніж 30-ти учасників. Це було справжнім викликом для багатьох учасників – підкоритися Богу в процесі здійснення їхньої підприємницької діяльності.

31 травня – 2 червня 2018 року було проведено семінар “Успішне підприємництво” в м. Сарни (Рівненська обл.) для 20-ти учасників. “Розуміння біблійного підходу до ведення бізнесу – саме цього так невистачало нашим підприємцям”, – зауважив один з організаторів заходу Андрій Пехотін.

Ми віримо, що розуміння “Біблійного підприємництва, як служіння людям” допоможе учасникам семінару в їх праці на ниві Божій, а життя сотень та тисяч людей будуть змінені для Божої слави!

Завершенням курсу семінарів буде проведення місцевого та міжнародного конкурсів бізнес-планів.

Заняття в загальноосвітніх школах Тернополя

Завершується навчальний семестр в загальноосвітніх школах нашого міста. І це добрий час підвести певні підсумки, проаналізувати виконану роботу і подякувати Богу за можливість служити учням впродовж вересня-грудня 2017 року.

 За цей час працівниками та волонтерами Центру “Успіх” було проведено 34 виховних заходи для учнів 6-11 класів в шести загальноосвітніх школах Тернополя. На уроках були присутні більше, ніж 800 учнів, а також класні керівники, соціальні працівники та психологи шкіл.

Згідно з навчальними програмами “Відродження” та “Уроки самостійності для молоді” викладалися наступні теми: “Характер – основа успішного життя”, “Як ужитися з батьками”, “Справжня любов чекає!”, “Моє майбутнє. Вибір професії”, “Підлітковий вік”, “Ризикована поведінка. Причини та наслідки”, “Молодіжні субкультури”, “Мистецтво спілкування”, “Кримінальна відповідальність неповнолітніх”, “Що тобі відомо про ВІЛ/СНІД?”.

Всі теми базуються на біблійних принципах побудови взаємостосунків, планування свого майбутнього, формування високоморального характеру для успішного життя.

Керівництво багатьох шкіл цілком поділяє наше прагнення принести зміни в світогляд та життя підлітків. Це дозволило нам провести для старшокласників чотирьох шкіл (№№ 1,3,5 та 9) курс “Школа життя”, який складається з наступних занять: “Характер – основа успішного життя”, “Як ужитися з батьками”, “Дошлюбні статеві відносини”,  “Моє майбутнє. Вибір професії”.

На кожному занятті підлітки отримують альтернативу загальноприйнятому в сучасному суспільстві світогляду. Щоразу наші викладачі надають учням підбадьорення та мотивацію. Це допомагає їм повірити в себе та отримати надію на щасливе, успішне життя.

Отримані знання та практичні навички формують в учнях надійний характер, що дозволяє закласти міцний фундамент для самостійного життя.

Ми вдячні Богу за можливість донести до молодого покоління Його любов та поділитися з підлітками принципами Божого Царства.

 

СВЯТКУВАННЯ ДЕСЯТОЇ РІЧНИЦІ ЦЕНТРУ “УСПІХ”

З 9 по 11 листопада 2017 року в м. Тернопіль відбулося святкування 10-ої річниці Християнського навчального центру «Успіх». Свято було насичене подіями, вітаннями, враженнями, викликами та вдячністю Богу за Його безмежну любов та благодать.

В рамках Святкування 10 листопада відбулася Конференція «ВПЛИВ ХРИСТИЯН НА СУСПІЛЬСТВО У ВСІХ СФЕРАХ ЖИТТЯ». «Ви сіль землі… Ви світло для світу», – таким було послання до всіх учасників заходу, щоб ще раз нагадати про нашу відповідальність бути представниками Царства Божого на цій землі.

Відкрив конференцію директор Центру “Успіх” Іван Папіш. Він звернувся до учасників з наступними словами:

“По всьому світу ведеться невидима битва за пануванням над Божим творінням і душами людей. Вона ведеться в різних стратегічних сферах життя. Коли християни втрачають здатність впливати на ці сфери, ми втрачаємо своє суспільство. А коли ми втрачаємо суспільство, нам не вдається поширити Царство Боже на Землі. Час настав, щоб сповна впливати на всі сфери життя людей”.

Спеціально запрошені спікери, які є експертами та професіоналами в своїй галузі, підкріпили це послання реальними історіями успіху, вражаючими результатами зміни суспільства та практичними інструментами впливу.

В сесіях спікерами були розкриті теми впливу християн на суспільство в наступних сферах:

– в сфері “Бізнесу” (викладав Патріс Тсаге, директор міжнародної організації «Проект Неємія», США);

– в сфері “Мас-Медіа” (викладав Виталій Стебенєв, віце-президент Асоціації милосердя «Еммануїл», м. Київ);

– в сфері “Мистецтва і Розваг” (викладала Наталія Жуковська, керівник концертно-театрального служіння Orphans Promise, CBN, АМ «Еммануїл», м. Київ);

– в сфері “Релігії” (викладав Віталій Яцюк, старший пресвітер Тернопільського обласного об’єднання Української церкви ХВЄ);

– в сфері “Освіти” (викладав Петро Сельський, декан факультету іноземних студентів, професор кафедри патологічної анатомії та судової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, доктор медичних наук, професор, пастор церкви християн віри євангельської “Осанна”, м. Збараж);

– в сфері “Уряду” (викладав Роман Полікровський, міський голова м. Збараж);

– в сфері “Сім’ї” (викладав Адріан Буковинський, доктор філософії, доцент, керівник експертної групи з питань сімейної політики при Міжфракційному депутатському об’єднанні ВР України “За духовність, моральність і здоров’я України», м. Київ).

Всі теми були вражаючими та актуальними. Вони надихнули учасників прийняти виклик впливати на суспільство в їхніх сферах життя та діяльності.

Продовженням Святкування був Конкурс бізнес-планів, який відбувся 11 листопада. На конкурсі випускники курсу “Біблійне підприємництво” представляли свої плани перед командою суддів із США.

Змагання виявилося насиченим та цікавим, адже кожен учасник професійно та якісно представляв свій план розвитку власного підприємництва, яке базується на біблійних принципах.

Переможцем конкурсу став Андрій Солодовник з міста Збараж (Тернопільська обл.) з бізнес-планом “Все з дерева”. Ми щиро вітаємо Андрія і бажаємо Божого благословення в розвитку його бізнесу!

Перших 10 років роботи та служіння людям для слави Божої вже позаду. Попереду нові завдання, виклики та сподівання.

Ми безмежно вдячні Богу за унікальні можливості, реалізовуючи проекти Центру, послужити дітям та дорослим впродовж останніх 10-ти років! Щиро дякуємо всім працівникам та волонтерам Центру, людям та організаціям, які внесли свій неймовірний вклад в роботу Центру.

Прийміть вияв нашої великої поваги і вдячності за підтримку, турботу та співпрацю. Без Вас наше служіння не було б таким ефективним та успішним. Бажаємо Вам невичерпної творчої енергії, звершення всіх починань і планів, міцного здоров’я, щастя та рясних Божих благословень!

Вже 6 років поспіль команда Тернопільського навчального центру має можливість літом служити в таборі “Лісовий”, що знаходиться в с. Скоморохи (Тернопільська обл). Впродовж липня цього року ми працювали з дітьми груп ризику різних вікових категорій: від 7 до 17 років в кількості 150 дітей з міст Тернополя, Кременця, Полтави, Борисполя. Ми проводили тренінги на теми: “Характер – основа для успішного життя”, “Відносини між дітьми і батьками”, “Відносини між хлопцями і дівчатами” і “Ставлення цілей на основі Біблії” згідно з програмами “Відродження” і “Уроки самостійності для молоді”, а також проводили різні розвиваючі ігри, квести, показували пізнавальні фільми.

Дітей і працівників табору дуже вразила відкритість нашої команди. Кожен день діти з очікуванням і захопленням приходили на тренінги, щоб почути нову, цікаву для них інформацію. Пізніше багато дітей в своїх відгуках писали про те, що ці бесіди підштовхнули їх до прийняття важливих життєвих рішень, а саме: примиритися з батьками, уважно фільтрувати ту інформацію, яку вони отримують через Інтернет і телебачення, берегти себе в статевій чистоті до шлюбу, змінювати свій характер та інші.

Ось деякі з цих відгуків:

“Дякую вам за весь час, який я провела на ваших тренінгах і іграх. Я була дуже вражена вашою відвертістю і довірою. Ви дали мені віру в Бога і віру в себе, дали мені поштовх до нових звершень і відправну точку для того, щоби змінюватися на краще. Я поміняла своє відношення до речей. Прийняла рішення поговорити з батьками і помиритися з ними, так само прийняла рішення поміняти щось в своєму житті. Дякую вам” – Ясан Катерина, 16 років (Полтава)

“Саме перше я би хотіла подякувати вам за ваші тренінги. Ви просто даєте надію, тут неможливо стримати сльози. Раніше я вважала, що такі розмови – це просто втрачений час, але після наших зустрічей моя думка змінилася. Ви справді показали і дали поштовх до змін в житті. Може мені не виходить висловити добре свої думки, але просто хочу сказати – дякую.” – Данилевич Літана, 14 років (Полтава)

“Спочатку, коли мені сказали, що треба іти на тренінг, я дуже не хотів. Але потім, коли прийшов, я почав думати. Для мене це дивно, що до мене в 14 років ставляться як до дорослого і пояснюють, що в житті я можу чогось досягти. Мені дуже сподобалися тренінги про стосунки між мною і батьками. Я побачив те, що мені потрібно поміняти в собі і через це покращити стосунки з батьками. Дякую вам, що ви приїхали і зробили це для нас.” – Мронів Антон 14 років (Бориспіль)

Ми дуже вдячні Богові за таку можливість доносити Біблійні принципи життя до дітей і дорослих в цьому літньому таборі. Бог дав нам унікальну можливість не тільки допомогти дітям весело провести їхні літні канікули, але розказати їм про Ісуса Христа і Його любов до кожного з них.

З 12 по 16 червня 2017 року команда працівників та волонтерів Тернопільського Навчального Центру проводили денне дитяче дозвілля у санаторії в м. Кременець. У таборі були різні діти: сироти, діти з інтернатів та дитячих будинків, діти з малозабезпечених сімей. Під час дозвілля проводились біблійні уроки, на яких діти досліджували історії з Біблії про Даниїла та ап. Павла, вчились практично працювати над своїм характером у складних ситуаціях (випробуваннях).

Діти активно приймали участь у спортивних естафетах, іграх та різноманітних конкурсах. Особливо запам’яталась гра «Проживи життя за 1 годину», в якій діти повинні були «прожити» головні етапи дорослого життя: ходити на роботу, розпоряджатися грошима, а також попри рутину знайти час для Бога. Дуже до вподоби юним учасниках рукоділля. Тому ми проводили для них арт-терапію (діти слухали казку про Білосніжку та семеро гномів, а потім розмалювували гіпсові фігури героїв казки).  Ще одним компонентом програми був перегляд мультфільму “Суперкнига”. У тишині та з великою увагою  діти з нетерпінням чекали вечора, щоб дізнатися про нові пригоди Робіка і почути цікаві історії з Біблії. Після закінчення мультфільму діти робили висновки і, ми надіємося, будуть втілювати їх у своєму житті.

 Працівники  та адміністрація санаторію надзвичайно вдячні за співпрацю, а волонтери  задоволенні результатами, адже вони могли спостерігати за перемінами у поведінці та характері дітей. Якщо на початку табору діти були неорганізовані , то вкінці можна було побачити дружні команди, які дбають один про одного. Бог рясно благословив табір, нас та дітей, тому, ми віримо, ця праця не була даремною, і свого часу ми побачимо її результат.

З 5 по 9 червня 2017 року у Тернопільському навчальному Центрі проводилось Денне дитяче дозвілля “Реформація сердець”. Метою програми було навчити юних учасників працювати над своїм характером для його вдосконалення, вчитись «реформуватися» на краще.

Працівники та волонтери Центру проводили біблійні уроки на теми “Випробування віри”, “Скажи «ні» змовам та заздрості”, “Переміна характеру”, «Другий шанс тим, хто любить”, “Ти особливий” та ін. Надзвичайно приємно було спостерігати за тим, як змінюються серця дітей. Протягом біблійних уроків  діти ставили цікаві запитання і переказували цілі історії з Бібілії.  Загальнотабірні ігри,  спортивні естафети та конкурси були спрямовані на те, щоб учасники дозвілля могли на практиці застосувати істини вивчені на біблійних уроках.

У програмі були гуртки з рукоділля, англійської мови та журналістики. Великою  радістю для дітей був перегляд мультфільму «Суперкнига», після якого всі разом робили спільні висновки. Дякуємо Богові і нашим партнерам за можливість провести це дозвілля, і віримо, що зерно, яке було посіяне в маленькі серця дітей, свого часу проросте і дасть плід.

Тренінгова програма для дітей-сиріт “На порозі самостійного життя”

13-14 травня 2017 року в приміщенні Християнського навчального центру “Успіх” відбувся модуль “Культура стосунків. Сімейні цінності” в рамках тренінгової програми “На порозі самостійного життя”. Вже три останні роки ми проводимо подібні заходи в партнерстві з ТОБФ “Майбутнє сиріт”.

Учасниками тренінгу були діти-сироти – вихованці дитячих будинків та інтернатів Тернопільської області. 

Тренери Центру викладали наступні теми: “Визначення мого типу поведінки”, “Як покращити стосунки з батьками”, “Справжня любов чекає”, “Репродуктивне здоров’я молоді”, “Будинок єдності”, “Взаєморозуміння в сім’ї”.

 

Через інтерактивні ігри, командні завдання, ілюстрації та обговорення відео-роликів учасники успішно засвоювали матеріал і здобували практичні навики для самостійного дорослого життя. В кожній темі тренери показували альтернативу світському погляду на стосунки, і на життєвих прикладах доводили важливість та цінність життя згідно Божих принципів.

Віримо, що вкладаючи біблійні принципи взаємостосунків в серця та розум підлітків, ми зможемо підготувати їх до викликів сучасного суспільства та до життя в рамках волі Божої і для Його слави.

Святкові Пасхальні зустрічі

“Христос Воскрес! Воістину Воскрес!». Святкове привітання знову і знову лунало в навчальних класах Тернопільського навчального Центру в квітні 2017 року. 

Впродовж тижня в приміщені Центру відбулися Пасхальні зустрічі для різних вікових груп дітей, які відвідують наші уроки англійської мови, інформатики та «Уроки самостійності для молоді». Глядачами були батьки та опікуни дітей, а також запрошені гості.

Основною темою всіх пісень, віршів та театральних вистав було Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа.

Учні старших груп також підготували чудову сценку на тему Реформації, а якій донесли присутнім про важливість особистої молитви та щоденних роздумів над Словом Божим для зміни нашого мислення і формування високоморального християнського характеру.

Завершенням всіх зустрічей було те, що діти отримали подарунки!

Ми віримо, що міцний фундамент християнських принципів життя, який ми закладаємо в серця дітей, стане запорукою їхнього щасливого майбутнього для слави Божої!

Семінар “Бізнес за Біблією” в м. Буча

На початку квітня 2017 року в м. Буча (Київська область) команда Християнського навчального Центру «Успіх» провела семінар «Бізнес згідно Біблії».

В першій частині семінару «Принципи успішного підприємництва» викладачі закладали фундамент біблійного розуміння бізнесу, основних складових процесу управління підприємницькою діяльністю та біблійного розуміння прибутку.

В другій частині «Практика підприємництва в сучасних умовах» біля 20-ти учасників, виконуючи практичні командні завдання, отримали нові знання та навики для визначення власної бізнес-ідеї, розрахунку витрат для початку і ведення бізнесу, ефективної реалізації маркетингу і продаж, впровадження біблійного менеджменту.

Учасники отримали відповіді на запитання “Як проводити дослідження ринку та задовольнити потреби клієнтів?”, “Що потрібно знати для реєстрації та організації бізнесу?”, “Які існують джерела фінансування бізнесу?” та ін.

В третій частині «Планування бізнесу» кожен учасник, згідно професійно розробленого зразка, сформував бізнес-план власної підприємницької діяльності та презентував одну частину свого плану.

В листопаді 2017 року в м. Тернополі відбудеться Всеукраїнський конкурс бізнес-планів, на якому учасники зможуть презентувати свої плани і поборотися за участь у Міжнародному конкурсі у США в 2018 році.

Бажаємо конкурсантам творчого натхнення в написанні та презентації успішних бізнес-планів!

Навчальна програма “Життя в долонях”

В лютому 2017 року команда Тернопільського навчального центру  розпочала проведення розвиваючих уроків для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку за програмою «Життя в долонях» (Life in Our Hands).

Це  революційна освітня програма, яка складається з 12-ти цікавих предметів. На заняттях учні отримують відповіді на запитання в рамках вивчення різноманітних тем навколишнього світу.

Програма «Життя в долонях» призначена для вирішення основних задач ефективного та всебічного розвитку дитини, а саме:

 • збалансований розвиток обох півкуль мозку дитини;
 • тренування восьми інтелектів дитини;
 • навчання іноземним мовам методом занурення в мовне середовище;
 • ефективний розвиток навичок мовлення і спілкування;
 • розвиток логічного і критичного мислення;
 • дошкільний розвиток дітей: інтелектуальна, емоційна і психологічна адаптація дитини до школи.

Напередодні викладачі Центру пройшли навчальний семінар по методиці проведення уроків. Дякуємо тренерам за інструктаж та практичне заняття, а нашому партнеру Міжнародній організації “Orphans promise” за забезпечення необхідними ресурсами та інтерактивним проектором.

Перше заняття на тему “Зміна пір року” з розділу “Географія” провів волонтер-вчитель, географ за фахом, Руслан Семенчук.

Молодші школярі приймали активну участь, були зацікавлені та вражені новими технологіями та можливістю самим скористатися інтерактивною ручкою і прийняти участь в експериментах.

Деякі епізоди уроку були продемонстровані і учням середнього шкільного віку, які мали хорошу нагоду пригадати цю тему зі школи.

Всі учні захоплені програмою. Особливо хочеться відзначити учня з дошкільнят, Кузьму, який до цього часу майже ніколи не був активним. Сьогодні він відкрився для нас зовсім з іншого боку. Хлопчик  піднімав руку, приймав участь в обговорені з цікавістю та задоволенням.

Ми віримо, що заняття «Життя в долонях» допоможуть розкритися багатьом дітках, сприятимуть їхнім успіхам у навчанні та підготують їх до самостійного дорослого життя.

Різдвяно-Новорічні свята

Різдвяно-Новорічний місяць грудень!

Як багато дорослих та дітей по всьому світу чекають на диво, яке неодмінно повинно трапитись саме в цей час. Для нашої команди справжнім Божим дивом є те, що ми можемо служити дітям та підліткам, даруючи їм найцінніше – Божу любов та піклування.

Грудень 2016 року сповнений для нас неймовірними очікуваннями, переживанням, радістю та вдячністю. А все тому, що ми бачимо навколо себе так багато щасливих дитячих обличь, щасливих від того, що їх люблять та цінують.

В грудні ми провели декілька Різдвяно-Новорічних свят для дітей, їх батьків та опікунів.

В Тернопільському дитячому будинку зустріч відбулася 12 грудня. Діти з готовністю, і якось по-новому, сприймали настанови та побажання наших викладачів, ділилися вдячністю Богу за Його благословення впродовж року, грали ігри і отримували подарунки. Ми ще раз переконуємось, що для дітей-сиріт надзвичайно важливою є постійність та непідробна турбота з боку тих, хто приходить до них. Ми вдячні Богові, що вже впродовж восьми років можемо нести світло туди, де його потребують і цінують.

Яскравим продовженням святкування були підсумкові заняття в групах з вивчення англійської мови, інформатики та “Уроків самостійності”. На Різдвяному ярмарку, який відбувся з 12 по 16 грудня в Навчальному центрі “Успіх”, отримані впродовж семестру “казкові долари” діти змогли обміняти на яскраві подарунки. І це принесло їм багато радості та чудових емоцій.

Кульмінацією Грудневого Дива стали дві святкові зустрічі в Навчальному центрі “Успіх”.

20 грудня зібралися дошкільнята, учні 1-2 класів та їхні батьки та опікуни. Діти чудово підготували святкову програму: розповідали вірші, співали різдвяні пісні, показували театральні сценки – і все англійською мовою. Ми вдячні Богу, що можемо спостерігати як з кожним заняттям наші учні стають кращими, змінюють своє відношення, формують надійний характер.

22 грудня святкували старші групи. Ця зустріч була унікальною, адже, за ініціативи самих же підлітків, два великих свята, День подяки та Різдво, об’єднали в одне чудове дійство. Діти виступили і в ролі ведучих: розповідали про походження Дня подяки, про вдячність перших пілігримів індіанцям за їхні дари, і про те, наскільки вдячними маємо бути сьогодні ми за найдорогоцінніший Божий Дар – народження та життя Божого Сина Ісуса Христа.

Всі діти отримали безліч позитивних вражень та емоцій, і, звичайно, Новорічні подарунки.

Ми ще раз хочемо висловити вдячність Господу і всім, хто нас підтримує та молиться за наше служіння. Разом з Вами ми можемо формувати нове покоління для слави Божої, вкладаючи в юні серця біблійні принципи взаємостосунків та життя!

А хіба це не диво?

Майже два роки команда Тернопільського навчального центру “Успіх” співпрацює з Міським учнівським парламентом “Наснага”. Це об’єднання активних та творчих учнів, головною метою якого є принести позитивні зміни в навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів нашого міста.

Спільно з “Наснагою” ми вже провели два загальноміських фото-квести “Об’єктивна креативність”, в яких щоразу брали участь команди з 20-ти шкіл міста Тернопіль. Заходи проходили на високому рівні, учасники та організатори залишалися задоволеними та отримували натхнення для подальшої співпраці.

23 листопада 2016 року, відповідаючи на прохання керівництва учнівського парламенту, команда Центру “Успіх” провела для їхньої лідерської команди тренінг “Я і Команда”. Більше 30-ти учасників взяли участь в заході. Вони дізналися про важливість формування високоморального характеру і правильного відношення до життя, отримали навички роботи в команді, навчилися приймати важливі рішення в конфліктних ситуаціях.

Після завершення тренінгу ми обговорювали найближчі спільні заходи та планували співпрацю в майбутньому для реформації молодого покоління нашого міста.