АРХІВ ПОДІЙ. 2013

2-6 січня 2013 року директор центру “Успіх” Іван Папіш супроводжував працівника Міжнародної організації “Обіцянка сироті” Юрія Хом’яка містами Болгарії для початку проекту роботи з ромським населенням. Його головною метою є допомога у всебічному розвитку дітей та запобігання сирітства серед ромського населення.

Подорож пройшла успішно завдяки підтримці та супроводі болгарських друзів Центру: голови Асоціації бізнесменів Болгарії, директора центру “Успіх” (м. Варна) Світлозара Ніколова та пастора церкви, перекладача Івана Сєрта.

Відбулися наступні зустрічі з ключовими лідерами ромського населення Болгарії:

– болгарським ромським лідером Кирилом Кіровим в м. Софія;

– пастором ромської церкви Стефаном в м. Варна;

– служителем циганам Веселіном Івановим в м. Варна;

– пасторами церков в м. Бургас;

– ромськими лідерами в м. Перущиця;

– президентом болгарського християнського телебачення Владовестом Белевим;

– іншими ключовими лідерами.

Завдяки цьому досягнуто домовленості на перспективу щодо розвитку проекту зі служіння ромському населенню Болгарії.

Окрім головної мети подорожі, Іванові Папішу вдалося провести презентації навчальних програм “Біблійне підприємництво” та “Основи для досягнення успіху” в різних містах Болгарії.

В результаті цього в квітні 2013 року намічено проведення національної конференції та бізнес-форуму в столиці Болгарії м. Софії. Організатором виступить Асоціація бізнесменів Болгарії. Працівники нашого Центру запрошені для проведення семінарів згідно з навчальними програмами “Успіху”.

Ми вдячні Богові за можливість брати участь в служінні ромським дітям Болгарії та поширювати Царство Боже через навчання біблійних принципів бізнесу та життя.

6-7 лютого 2013 року команда Центру взяла участь у Східноєвропейському саміті священнослужителів в м. Київ, організаторами якого виступив альянс «Україна без сиріт». Учасники заходу зібралися разом для того, щоб поділитись досвідом і знаннями, обговорити успіхи та питання в служінні дітям-сиротам і, об’єднавши зусилля, намітити план спільних дій Церкви для досягнення впливу на долю кожної дитини, що потребує допомоги.

16-17 лютого 2013 року в м. Тернопіль команда Центру в партнерстві з ГО «Братерство сиріт» та ГО «Майбутнє сиріт» провела два тренінги для  вихованців  Бережанської  школи-інтернату та Тернопільського обласного дитячого будинку для дітей шкільного віку. Програма тренінгу складалася з 4-ох модулів: «Я – особистість», «Навички спілкування», «Знати і вміти захищати свої права» і «Способи уникнення конфліктів». Теми модулів викладалися згідно з навчальними програмами «Уроки самостійності для молоді» та «Відродження».

Мета тренінгів – підготувати молодь до самостійного життя, спорядити їх знанням та навиками приймати правильні рішення та вирішувати проблеми.

Результати тренінгу повністю виправдали сподівання тренерів. Група активно виконувала всі завдання, підтримувала дискусію, відповідала на запитання. Всі учасники тренінгу залишилися задоволеними від отриманої інформації і набутих практичних навичок самостійного життя. Деякі відгуки учасників тренінгу:

“Я дізналася багато чого цікавого: про алкоголь, як він впливає на організм; що не можна рівнятися на когось, а просто бути самим собою; про характер, через що виникають конфлікти; перед тим, як щось робити, треба подумати. Все цікаво, буду робити висновки, які мені допоможуть в подальшому житті” (Люба Пукало).

“Я зрозумів, що потрібно бути добрими, ввічливими, допомагати ближньому, в сімейному житті потрібне взаєморозуміння, не зраджувати, не потрібно пробувати те, що називається шкідливі звички. Мені сподобалися відверті розмови про власні пережиті історії тренерів. Ми ділились враженнями, розмовляли між собою, обговорювали переглянуті фільми, за два дні полюбив тренерів, здружився з групою” (Міша Шаповал).

“Я дізналася про довіру друга, про алкоголь, про роботу. За ці два дні я дізналася багато нового. Тепер буду знати до кого звертатися” (Надія Величко).

“Я дізналась, як краще створити сім’ю, про характер, як краще спілкуватися з людьми, про алкоголь та про інтимне життя (Валентина Тивонюк).

“Я прийняв рішення казати «НІ» алкоголю та наркотикам та старатися всіма засобами вберегти від цього ближніх. Я багато дізнався і хочу висловити свою вдячність” (Олег Карась).

“Я зрозуміла, як не дати зруйнувати свою особистість, зробила висновки щодо шкідливих звичок, а також покращила навички спілкування” (Наталя Лютак).

Планується проведення ще трьох дводенних тренінгів для дітей-сиріт з інтернатів Тернопільської області в березні та квітні цього року.

Унікальність тренінгу в тому, що дітей привезли до Тернополя з районного центру спеціально для участі у цьому заході.

Цьому сприяє керівництво області разом із громадськістю. Таким чином, наш Центр може впливати на дітей, яких ми не могли б охопити самостійно. Бог з’єднує в партнерстві необхідних людей і організації, щоб виконати Його велике доручення.

29-30 березня 2013 року в м. Тернопіль команда центру «Успіх» провела семінар «Бізнес за Біблією. Принципи» згідно з навчальною програмою «Біблійне підприємництво». На заході були присутні більше 80 людей: підприємці, бізнесмени та ті, які тільки прагнуть розпочати власну справу.

Більшість з них – це молоді люди: учасники клубу «Успішна молодь», учні, студенти. Практично кожен учасник прийшов на семінар з метою почути про біблійні принципи ведення бізнесу і знайти відповідь на запитання «Чи можна успішно провадити підприємницьку діяльність і при цьому залишатися вірним Богу християнином?». Ми переконані, що на це і багато інших запитань учасники отримали відповідь. Наводимо відгуки деяких учасників семінару:

«Я і не думала, що подібну лекцію можна створити. Це унікальний курс, який переконає кожну людину,  навіть найнеприступніших зачепить, щоб змінитись на краще. Я впевнена, що цей курс дасть мені в майбутньому великі можливості. Я вже знаю, хоч і приблизно, що потрібно робити, принаймні з чого почати» (Венцко Христина, учасник клубу «Успішна молодь», м. Тернопіль).

«Я почув багато цікавої і цінної інформації. Особливо вразила думка про служіння і задоволення потреб інших людей через свій бізнес на противагу самозбагаченню. Це докорінно змінює моє відношення до бізнесу, як такого» (Крещишин Віталій, приватний підприємець, будівництво).

«Мені сподобалось багато чого: працювати для людей, а не для заробітку; відповідь на питання конкуренції та партнерства; і одне з найголовнішого – це те, що бізнес (і не тільки, а й зародження самої ідеї) належить Господу, а не мені; те, що найціннішим і найбільшим ресурсом в бізнесі є я – тому потрібно змінюватися. Божої допомоги вам у вашій роботі. Дуже дякую за все! Благословінь!» (Безкоровайний Олександр, приватний підприємець, виготовлення дерев’яних меблів).

«Сподобалось навчання про те, як правильно вести бізнес і яким має він бути. Я зрозумів, що бізнес – не наш, а Господа нашого. Ми є лише керівниками (управителями). У бізнесі ми повинні думати не про гроші, а про те, щоб прославився Господь і послужити іншим людям» (Кравчук Анатолій, приватний підприємець, ремонт квартир).

«Мені сподобалось хороше, ввічливе і відкрите ставлення до учасників. Розкрито багато важливих питань. Головне, що ці відкриття – істинні. А це дуже важливо, тому що завдяки цьому в мене з’являється велике бажання виконати Божу волю, щасливо жити і прославляти своїм життям і бізнесом Бога» (Скібінський Християн, учасник клубу «Успішна молодь»).

Варто зазначити, що продовженням циклу навчань «Бізнес за Біблією»  є семінар «Бізнес за Біблією. Практика і планування», який відбудеться з 10 по 13 квітня 2013 року в м. Тернопіль.

Головним спікером на семінарі буде автор програми «Біблійне підприємництво», директор Міжнародної громадської організації «Проект Неємія» Патріс Цаге, який спеціально для цього прилітає з США.

Ми віримо, що лише навчені і змінені впливові люди зможуть принести багато плодів в розширені Царства Божого на землі. Ми вдячні Богу за можливість навчати біблійним принципам ведення бізнесу та життя.

Одним із головних викликів для центру «Успіх» є допомога людям зрозуміти біблійні принципи ведення бізнесу та спорядження їх необхідними інструментами та навичками для успішного підприємництва в сучасних ринкових умовах. Відповіддю на цю потребу є навчання людей через проведення семінарів та тренінгів.

З 4 по 8 квітня 2013 року директор центру «Успіх» Іван Папіш, Патріс Цаге та команда сертифікованих болгарських викладачів провели семінар «Практика біблійного підприємництва» в м. Софія, Болгарія. Організатором семінару була Асоціація бізнесменів Болгарії, яку очолює Світлозар Ніколов. Семінар став результатом проведених Іваном Папішом та Світлозаром Ніколовим презентацій курсу та особистих зустрічей з бізнесменами та пасторами в різних містах Болгарії на початку січня 2013 року.

Планується проведення ще декількох семінарів «Біблійне підприємництво» в різних містах Болгарії, завершеням яких стане Всеболгарський конкурс бізнес-планів в серпні 2013 року. Переможець цього конкурсу візьме участь в Міжнародному конкурсі в Орландо (США) в жовтні 2013 року.

10-13 квітня 2013 року в м. Тернопіль команда центру «Успіх» провела семінар «Бізнес за Біблією. Практика і планування». Заняття стало продовженням семінару «Бізнес за Біблією. Принципи», який відбувся в Тернополі 29-30 березня 2013 року.

Спікерами семінару були Патріс Цаге та сертифіковані викладачі Центру: Іван Папіш, Олег Карпик, Євген Чекушкін та Юрій Мамус.

Особливістю проведеного семінару була його вікова категорія. Більша частина учасників – це молоді люди (учні та студенти, учасники молодіжного клубу «Успішна молодь»), які із задоволенням навчалися планувати свою майбутню бізнес-діяльність на біблійних принципах.

Класичне визначення бізнесу говорить, що головною ціллю будь-якого бізнесу є прибуток. Концепція нашого курсу семінарів категорично відрізняється від світського погляду на бізнес. «Головною ціллю бізнесу за Біблією є  люди, потреби яких задовольняються в процесі здійснення підприємницької діяльності.

Прибуток – це результат мудрого і відповідального управління бізнесом! Прибуток – результат, а не ціль бізнесу», – переконливо стверджує директор центру «Успіх» Іван Папіш.

Після закінчення семінару кожен учасник отримав всі необхідні ресурси для написання бізнес-плану для своєї ідеї. Команда Центру впродовж квітня і травня будуть надавати індивідуальну допомогу з написання бізнес-плану кожному, хто пройшов навчання.

В червні 2013 року планується проведення Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів, переможець якого в жовтні 2013 року зможе взяти участь в Міжнародному конкурсі в Орландо (США). Крім того, не втрачає сили оголошений Центром конкурс – якщо всього по Україні буде більше 50 конкурсантів, то переможці  Всеукраїнського конкурсу будуть нагороджені цінними призами: за перше місце – iPad, за друге місце – iPhone, за третє місце – iPod.

Автор програми «Біблійне підприємництво» Патріс Цаге цілком задоволений своєю поїздкою. Він став чудовим підбадьоренням для всіх організаторів та учасників семінарів.

Команда Центру бажає всім учасникам семінарів плідної праці та творчої наснаги в процесі написання бізнес-планів. Віримо, що всі бізнес-ідеї будуть реалізовані і принесуть славу нашому Господу Ісусу Христу.

06-07 і 13-14 квітня 2013 у м. Тернопіль було проведено два тренінги для дітей з інтернатів м. Тернопіль, м. Бережани й с. Коропець (Тернопільська область, Україна). Організаторами тренінгів були ГО «Братерство сиріт» і ГО «Майбутнє сиріт». Співробітники центру «Успіх» виступили у якості викладачів.

У тренінгу прийняли участь 44 підлітки (8-11 класи). Програма складалася з наступних модулів: «Я – особистість», «Навички спілкування», «Знати й уміти захищати свої права», «Як уникати конфліктів», «Як правильно розпоряджатися часом і фінансами» і «Правильний вибір життєвого шляху».

Теми модулів викладалися згідно з навчальними програмами «Уроки самостійності для молоді» і «Відродження». Учасники тренінгів засвоїли навички спілкування й уміння вирішувати конфліктні ситуації, навчилися складати бюджет і розклад на день, довідалися про головні принципи вибору професії.

Усі присутні залишилися задоволеними від отриманої інформації й набутих практичних навичок самостійного життя.

Деякі відгуки учасників тренінгу:

«Мені дуже сподобалося про важливість правильних слів у спілкуванні. Дуже сподобалися викладачі і їхнє ставлення до нас. Спасибі вам велике» (Світлана, 8 кл).

«Тренінг допоміг мені навчитися правильно висловлювати свою думку. Почула багато нового й корисного матеріалу, особливо про конфлікти» (Таня, 9 кл).

«Я навчилася складати бюджет і зрозуміла, як краще спланувати свій робочий день, щоб встигнути зробити всі необхідні справи. Я думаю, що це допоможе мені в майбутньому: у сім’ї й на роботі» (Женя, 9 кл).

«Я багато взяв для себе з теми «Конфлікти» – навчився уникати їх, приймати правильні рішення. Після тренінгу я дав собі слово не лихословити й став більш відкритим» (Ростислав, 8 кл).

«Я вже другий рік беру участь у ваших тренінгах, і мені все дуже подобається. Чесно кажучи, то я кинув курити після того, як почув торік тему про шкоду паління. Зараз я займаюся спортом і веду здоровий спосіб життя» (Ярослав, 10 кл).

«Методи, форми й способи проведення тренінгу були настільки різноманітними, що діти не відчували втоми, не хотіли залишати аудиторію. Мудрими й теплими, доступними й завжди зрозумілими були уроки наших викладачів. Учні подорослішали на очах, ставали невпізнанні й навіть у присутності вихователів висловлювали свої думки й приймали рішення» (Марія Михайлівна, вихователь інтернату).

Для участі в тренінгах дітей спеціально привозять у Тернопіль за 150 км від міста. Більшість дітей уже були на наших заняттях торік, і багато хто з них свідчить про позитивні зміни в їхньому житті. Ми вдячні всім організаторам і учасникам за те, що наш Центр може впливати на дітей, яких ми не могли б охопити самостійно. Бог з’єднує в партнерстві необхідних людей і організації, щоб виконати Його велике доручення.

У травні 2013 року планується проведення ще одного триденного тренінгу для дітей-сиріт з інтернатів Тернопільської області.

Команда центру «Успіх» в рамках проекту «Школа життя» продовжує служіння дітям-сиротам!

В попередніх листах ми писали вам про цикл семінарів «На порозі самостійного життя» для дітей-сиріт з інтернатів та дитячих будинків м. Тернопіль та області. Ці заняття команда центру «Успіх» проводила з лютого по квітень 2013 року.

17-19  травня 2013 року викладачі центру «Успіх» провели підсумкову зустріч з випускниками тренінгової програми «На порозі самостійного життя». Учасниками зустрічі були  50 дітей-сиріт з інтернатів та дитячих будинків Тернополя та області.

В ігровій формі під час командних спортивних та інтелектуальних змагань учасники закріпили на практиці пройдений раніше теоретичний матеріал. Робота в міні-групах показала, що більшість дітей володіє достатніми навичками самостійного дорослого життя.

На завершення була організована зустріч дітей-сиріт з представниками державних установ, соціальних служб у справах дітей, сім’ї та молоді, представниками громадськості та бізнесу. Діти мали змогу поставити запитання і отримувати відповіді щодо їхньої подальшої освіти, соціального захисту, надання юридичної допомоги і консультування, працевлаштування, надання їм державою згідно з законодавством квартир або земельних ділянок для будівництва власних будинків.

Підводячи підсумки та оцінюючи рівень знань і набутих навичок випускників програми, можна з впевненістю стверджувати, що робота нашої команди була не даремною. Позитивний вплив працівників Центру призвів до зміни мислення молодих людей, їхньої поведінки, відношення до життя та ставлення до оточуючих. Найголовніше досягнення в тому, що діти зрозуміли свою цінність для Бога, відкрили свої дари та таланти і сміливо дивляться в майбутнє. Молоді люди покаялися в своїх гріхах і вибрали подальший свій шлях – життя з Богом.

Ми і надалі будемо продовжувати спілкуватися з дітьми. Дехто з них вже стали членами нашого клубу «Успішна молодь» і регулярно відвідують зустрічі. З іншими ми будемо спілкуватися в літньому дитячому таборі. Діти знають, що можуть в будь-який момент звернутися до нас за допомогою і вчасно отримати її.

Ми дякуємо Богу за можливість ефективно служити дітям-сиротам, виконуючи тим самим Його слово: «Чиста й непорочна побожність перед Богом і Отцем оця: зглянутися над сиротами та вдовицями в утисках їхніх, себе берегти чистим від світу» (Як.1:27).

Цього літа команда центру “Успіх” у складі п’яти чоловік мала можливість продовжити роботу з підлітками в дитячому таборі ОК «Лісовий» у с. Скоморохи Бучацького р-ну Тернопільської обл.. Ось уже третій рік поспіль Бог дозволяє нам служити дітям-сиротам та дітям з багатодітних і малозабезпечених сімей, які приїжджають в цей табір на відпочинок.

малозабезпечених сімей, які приїжають в цей табір на відпочинок.

Ми працювали зі старшими групами, загальна кількість яких – близько 200 дітей. Кожного дня під час тренінгів говорили з дітьми на наступні теми: “Я – особистість”, “Характер – це основа успішного життя”, “Життєві цінності”, “Вирішення конфліктів”, “Відносини між дітьми і батьками”, “Стосунки між хлопцями і дівчатами”, “Обмеження” та інші згідно з навчальними програмами “Уроки самостійності для молоді” та “Відродження”.

Крім цього, ми показували повчальні фільми і проводили тематичні конкурси. Новинкою для дітей стали квести. Саме вони в поєднанні з темами тренінгів та фільмів вплинули на те, що діти з різних загонів почали дружити один з одним. Ті, які не хотіли спілкуватися і ворогували, намагаючись показати себе кращими за інших, після тренінгів на теми “Вирішення конфліктів” та “Дружба” і фотоквесту здружилися і підтримували один одного. Діти  вболівали один за одного на конкурсах, проявляли щирість.

Наші працівники провели конкурс краси, де підкреслювали не просто зовнішню красу дівчат, але і правильні біблійні цінності в кожній з конкурсанток. Учасниці змогли проявити свою індивідуальність і свій правильний і позитивний характер, вболівали не тільки за себе, але повністю підтримували одна одну. Переможниця конкурсу допомагала іншим конкурсанткам, хоча ще три дні до того вона ставилася до всіх зверхньо. Ми думаємо, що саме тренінг  “Характер – це основа успішного життя” допоміг дівчині зрозуміти, що таке правильний характер. Пізніше старший вихователь скаже: «Цього року конкурс краси став найкращим за всю історію моєї роботи в таборі. І все це завдяки вашій роботі».

Під час конкурсу «Моя сім’я» ми наголошували на тому, що підлітки можуть проявляти п’ять мов любові (за книгою Гарі Чепмена) до своїх батьків і оточуючих. Тому це змагання стало дуже цікавим не тільки для учасників, але і для всіх присутніх. Пізніше на плануванні конкурс відзначили як найкращий за останні шість років.

Позитивні зміни відбулися і в самій команді Центру. Особливо хотілося б відзначити наймолодшого члена команди – Світлану Біду. Ця дівчина вже два роки відвідує клуб «Успішна молодь». В таборі вона побачила, що ми справді живемо тим, про що говоримо. Це позитивно вплинуло на неї. Вона ще більше захотіла стати подібною на Христа, на якого, за її словами, подібні члени команди Центру.

Впродовж всього часу, проведеного у таборі, Світлана брала активну участь і навіть ділилася історією зміни її життя на тренінгу “Відносини між дітьми і батьками”. Діти по-особливому сприймали історію життя Світлани, тому що вони чули це від свого однолітка, а не від старших людей. Це вплинуло на слухачів. За їхніми словами, вони прийняли рішення покращити свої стосунки з батьками.

З деякими дітьми ми знайомі вже три роки. Цього разу в багатьох з них ми побачили великі зміни. Зараз діти, навчаючись в старших класах, мають правильну життєву позицію стосовно багатьох речей, а саме: алкоголю, куріння і інших шкідливих звичок, стосовно відносин з батьками і характеру. Під час особистого спілкування ми дізналися, що таку позицію допомогли сформувати наші тренінги в минулих роках. А зараз підлітки ще з більшим бажанням хочуть вчитися і покращувати свій характер.

Під час навчальних занять і тренінгів ми мали можливість молитися з деякими дівчатами та хлопцями про їхні стосунки з їхніми батьками та з Богом.

Наводимо відгуки дітей:

«Мені надзвичайно сподобалися усі тренінги, адже хоч і багато інформації я уже чула, але все ж було корисним прослухати її ще раз. Особливо запам’яталися реальні історії з життя, тому що я зрозуміла що кожен може помилятися, не лише я, а й інші люди, і що в інших людей є проблеми. Але найважливіше, що зрозуміла, що потрібно змінювати не оточуючих, а саму себе. Дякую усім психологам за те, що допомогли це мені зрозуміти. Також сподобалися квести і різні ігри, це був дуже кльово проведений час» (Ангеліна Гладиш).

«Я прийняла рішення залишатися цнотливою до шлюбу,  переглянути всі свої звички і погані замінити добрими і корисними» (Нікіфорчук Анастасія).

«Мені дуже сподобались цікаві теми тренінгів, які вчать, як правильно жити. Я прийняла рішення бути відвертою, добрішою і зберігати себе в чистоті для чоловіка» (Романська Нонна);

«Я вже не вперше бачу Юру та Женю, і мені завжди подобалися їхні тренінги, але цього року вони просто вразили. Разом із своїми друзями Наталею, Світланою і Наталією вони настільки захоплююче та дивовижно ділились зі своїми життєвими труднощами, що не раз мені на очі котилась сльоза, але мені також сподобалась їхня мужність вистояти перед їхніми проблемами. Також особливу увагу варто звернути на ігри, які ми грали впродовж всього заїзду. Ще мені сподобались фільми, які були просто насичені моральністю. Мені не сподобалось лише те, що в нас не було багато часу, щоб більше поспілкуватися. Я прийняв рішення бути кращим сином для своїх батьків і бути кращою дитиною Божою» (Романець Віталій).

«Найбільше мені сподобались квести, які ви проводили, адже вони здружували нашу команду. Це було надзвичайно весело і захоплююче. Не менше мені сподобались тренінги. З них я взяла багато чого, що пригодиться мені в подальшому житті. Я прийняла рішення не курити, не пити, не вживати наркотиків, поважати батьків, берегти себе для свого чоловіка і ще багато чого важливого» (Драбюк Валентина).

Ми розуміємо, що відносини з дітьми тільки почалися. Багато хто з них виявили бажання і надалі продовжувати спілкуватися з нами. Під час одного з останніх тренінгів ми презентували дітям роботу клубу «Успішна молодь», який наш Центр проводить впродовж року. Більшість з присутніх виявили бажання відвідувати Клуб з вересня цього року.

Крім цього, ми розпочинаємо новий проект для того, щоб продовжувати спілкування з дітьми. Це постійно діючий діалог в онлайн режимі через мережу Інтернет. В ньому діти можуть ставити актуальні для них запитання і отримувати кваліфіковану відповідь наших працівників. Перший блок запитань і відповідей виставлено в соціальній мережі (блок запитань і відповідей в прикріпленому файлі).

Ми дякуємо Богові за те, що Він дав нам можливість впливати на життя дітей, підлітків. Ми змогли посіяти добре насіння в серця дітей, яке в декого з них вже проросло, а в інших ще буде рости і обов’язково принесе свій плід.

З радістю повідомляємо вам про закінчення циклу семінарів курсу «Бізнес за Біблією», який команда центру «Успіх» проводила в Україні з вересня 2012 року по червень 2013 року. Паралельно болгарські сертифіковані викладачі на чолі зі Світлозаром Ніколовим провела цей цикл семінарів в різних містах Болгарії.

15 червня 2013 року на конкурсі бізнес-планів в м. Тернополі був визначений переможець від України – Іван Мудрий з бізнес-планом «Освітній центр «Opportunity».

3 серпня 2013 року на конкурсі бізнес-планів в м. Велико Тирново був визначений переможець від Болгарії – Любослав Любенов із бізнес-планом «Онлайн-платформа, що об’єднує експертів бізнесу та їхніх споживачів».

Переможці нагороджені поїздкою на Міжнародний конкурс бізнес-планів, який відбудеться з 8 по 13 жовтня 2013 року в м. Орландо (Флоріда, США). Разом з представниками інших країн вони будуть змагатися за призові місця. В цю подорож також вирушать керівники українського та болгарського Центрів разом з командами.

В ході цієї поїздки з 2 по 6 жовтня в м. Сакраменто (Каліфорнія, США) директор тернопільського Центру Іван Папіш проведе семінари «Бізнес за Біблією» для російськомовного населення. Серед емігрантів з пострадянських країн відчувається серйозна потреба в знанні та застосуванні біблійних принципів ведення бізнесу. Ми віримо що наші семінари стануть відповіддю на цю потребу. В минулому році подібний захід ми провели в Порталанді (Орегон), що працює і до сьогодні. Ми віримо, що в Сакраменто ці семінари також будуть мати продовження.

У вересні 2013 року в центрі «Успіх» активно проходив підготовчий процес для служіння дітям-сиротам, дітям груп ризику, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей в новому навчальному році, а саме:

підготовка до проведення уроків інформатики, уроків англійської мови та занять за програмою «Уроки самостійності для молоді» в трьох вікових групах у приміщенні навчального класу Центру та в дитячому будинку м. Тернопіль.

підготовка до проведення уроків англійської мови для дошкільників у приміщенні навчального класу центру;

підготовка до проведення відео-семінарів “Школа батьків” для батьків і опікунів дошкільників у приміщенні навчального класу Центру;

підготовка до проведення молодіжного клубу «Успішна молодь», зустрічі лідерської команди.

23 вересня відбулася перша в цьому навчальному році урочиста зустріч «Ти – особливий» у дитячому будинку м. Тернопіль. Всі діти та вчителі залишилися задоволеними і налаштованими на подальшу співпрацю. Викладачі нашого Центру будуть проводити заняття в дитячому будинку щотижня впродовж наступного навчального року.

З 24 по 26 вересня відбулися урочисті зустрічі «Знову разом» для всіх вікових груп з вивчення англійської мови, «Уроків самостійності для молоді» та інформатики в приміщенні навчального класу Центру. Цього року наші заняття будуть відвідувати близько 80 дітей, що значно більше, ніж минулого року. Новинкою є проведення занять англійської мови для дошкільнят – дітей віком 4-6 років.

Впродовж місяця викладачі Центру проводили заняття, профілактику та лекції згідно з програмами «Уроки самостійності для молоді» і «Відродження» у загальноосвітніх  школах м. Тернопіль і Тернопільської області.

Були проведені особисті консультації, надано практичну допомогу й супровід у написанні бізнес-планів учасників семінарів «Біблійне підприємництво для молоді», проведено тестування й консультації за програмою профорієнтації “Career Direct”, а  також консультації з питань сім’ї, відносин і бізнесу в офісі Центру.

І діти і батьки задоволені уроками і ставленням до них наших викладачів. Наводимо відгуки декого з них:

“Я бабуся двох дівчаток. Вони з великою радістю біжать на заняття з англійської мови. Уроки проходять дуже цікаво, в ігровій формі, доступно до дітей. Вчителі дуже уважні до кожної дитини. Бажаю їм успіхів в їхній роботі!” (Ганна Степанівна).

“Хороший системний підхід до дітей, позитивний настрій вчителів створює хорошу навчальну атмосферу. Я дуже задоволена” (Вонс О. М.).

“Не дивлячись на те, що Віталік почав ходити на заняття зовсім недавно, вчителька змогла зацікавити проведеними уроками. Внук ходить на заняття з великим бажанням і задоволенням. Ми щиро вдячні Вам, наші вчителі, за Вашу любов, турботу і відношення до наших дітей” (бабуся Віталіка Черняка).

“Безмежно вдячна Богові і організаторам за заняття англійської мови для малят. Викладачі доступно, висококваліфіковано через різного роду методи доносять до дитячих сердець знання цієї мови. Моя внучка Боженка із задоволенням йде на ці уроки… І я також” (Гошовська С. В.).

Розпочавши групу англійської мови для дошкільнят, ми отримали можливість впливати на їхніх опікунів та батьків. В той час, коли діти на уроці, для дорослих ми проводимо відео-семінари на теми виховання дітей, стосунків з оточуючими, формування характеру, заснованого на Біблії. Заняття підбадьорюють їх і дають нам можливість налагоджувати хороші стосунки для подальшої співпраці.

В цьому навчальному році активно продовжує роботу підлітковий клуб “Успішна молодь”. Щопонеділка близько 20 підлітків збираються для того, щоб вивчати і практикувати принципи для формування характеру, поговорити на актуальні молодіжні теми, активно відпочивати. Багато з них саме на клубі вперше чують Євангеліє, приймають рішення жити з Богом, починають відвідувати церкву.

Також щотижня викладачі нашого Центру проводять уроки в дитячому будинку та загальноосвітніх школах згідно з навчальними програмами “Уроки самостійності для молоді” та “Відродження”. Діти та вчителі дуже задоволені і з радістю передають інформацію про наше служіння і в інші школи, даючи нам можливість розширювати наш вплив на молодих людей. На сьогоднішній день більше 15 шкіл міста відкривають нам свої двері для проведення занять.

Поза межами класу ми мали вплив через навчання на близько 700 підлітків.

Ми вдячні Богові за всі можливості, просимо в Нього відповідальності бути вірними в малому і готові до нових викликів для Його слави.

В жовтні цього року працівники тернопільського навчального центру «Успіх» відвідали США.

Директор Центру Іван Папіш з дружиною Любомирою відвідали Сакраменто (Каліфорнія) з 1 по 7 жовтня. Тут Іван Папіш провів триденний семінар «Принципи біблійного підприємництва» для російськомовного населення Сакраменто.

На семінарі були присутні  15 бізнесменів. Організував семінар Віталій Смолін, бізнесмен із Сакраменто, який пройшов навчання на Україні. Також Іван з дружиною виступали на російському радіо та мали зустрічі з російськомовним населенням Сакраменто.

З 8 по 12 жовтня 2013 року в Орландо проходила щорічна Міжнародна конференція «Проект Неємія». Тернопільський навчальний центр «Успіх» є партнером Міжнародної організації «Проект Неємія» і щорічно бере участь в цих вікедах.

На конференції були присутні делегації від багатьох штатів Америки, Канади, Мексики, Бразилії, Франції, України, Болгарії, Мадагаскару, Сьєрра – Леоне, Камеруну  та інших країн Африки і Південної Америки.

Від України на конференцію поїхала делегація в такому складі: директор Центру Іван Папіш, його дружина Любомира Папіш, перекладач Євген Чекушкін, переможець конкурсу бізнес-планів в Україні Іван Мудрий.

На конференції  впродовж  п’яти днів проводились семінари для партнерів і вчителів, відбувалися дискусії та обмін досвідом щодо роботи з людьми для Царства Божого через навчання біблійним принципам ведення бізнесу в нинішніх умовах. Також була можливість відвідати чотири успішні бізнеси, які ведуть бізнесмени-християни в м. Орландо (Флоріда, США).

Підсумком навчального  2012-2013 року з «Біблійного підприємництва» став Міжнародний конкурс бізнес-планів. Від України виступав переможець конкурсу в Україні в 2013 році Іван Мудрий, від Болгарії – Любослав Любенов. В конкурсі брали участь також два бізнесмени з США.

Переміг в Міжнародному конкурсі українець Іван Мудрий і виграв  приз – 5 тис. доларів.

Наш Центр оголосив новий конкурс по Україні для людей, які пройдуть семінар «Біблійне підприємництво» в  2013-2014  навчальному році і візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі бізнес-планів в липні 2014 року. Переможець зможе поїхати в жовтні 2014 року в США на Міжнародний конкурс.

Цей рік буде унікальним в тому плані, що вперше до конкурсу допускаються підлітки, які пройдуть семінар з молодіжного курсу «Бізнес за Біблією» і напишуть свій бізнес-план.

08-16 грудня 2013 працівники тернопільського Центру Іван Папіш та Юрій Мамус за рекомендацією і за підтримки директора CBN Рона Оутса відвідали Ізраїль. Головною метою поїздки була зустріч з пасторами і бізнесменами та презентація навчальних програм, які використовуються в роботі Центру.

Віримо, що Бог використовує нас для того, щоб ми могли послужити людям в Ізраїлі.

Ми зустрічалися з директором організації “ELY IZRAEL” Йоелем Шошані з міста Єрусалим і працівником цієї організації та керівником благодійного проекту Дмитром Шнайдманом (м. Назарет), які хочуть застосувати програми, що використовуються в “Успіху”, у своїй роботі в Ізраїлі. Також ми мали зустрічі з пасторами і бізнесменами в містах Тель -Авів, Кармель, Назарет.

Усі, з ким спілкувалися, це люди, які емігрували в Ізраїль з колишнього СРСР говорять російською мовою. В Ізраїлі проживає більше 1 млн. російськомовних євреїв.

На всіх зустрічах ми презентували курс семінарів ” Біблійне підприємництво” .

Всі пастори сприйняли його дуже похвально і бажають, щоб люди з їх церков пройшли навчання за цим курсом.

Також ми презентували навчальні програми «Основи для досягнення успіху, «Відродження», «Уроки самостійності для молоді» та «Біблійні принципи управління фінансами».

Ми заздалегідь погодилися про те, щоб молитися й аналізувати, щоб прийняти рішення про проведення в 2014 році в Ізраїлі курсу «Біблійне підприємництво» (три семінари по три дні кожен і конкурс бізнес-планів) для російськомовного населення Ізраїлю. Унікальність нашого курсу в тому, що після проведення цих семінарів, ми зможемо сертифікувати одних з кращих студентів, які зможуть самостійно продовжувати вчити за цим курсом інших людей. Таким чином поширювати Царство Боже через навчених і змінених людей.

Також ми запросили команду “ELY IZRAEL” приїхати в 2014 році до нас в Тернопіль, щоб вони могли  побачити ту роботу, яку ми проводимо.

19 та 24 грудня в приміщенні навчального центру «Успіх» відбулися святкові різдвяні зустрічі дітей молодшої вікової групи (дошкільнят), середніх та старших груп. Дітлахи впродовж року систематично відвідують уроки інформатики, англійської мови та уроки самостійності. На святі були присутні більше 80 дітей, а також їхні батьки та опікуни.

На цих відкритих уроках діти змогли показати свої досягнення за перший навчальний семестр: співали пісні, розказували вірші, показували вистави, грали в захоплюючі ігри – і все це англійською мовою! Батьки та опікуни були надзвичайно вражені високим рівнем володіння іноземною мовою їхніх дітей. На завершення всі  відвідувачі занять отримали цінні подарунки від працівників Центру.

Вже декілька років підряд працівники нашого Центру щотижня проводять уроки англійської мови та уроки самостійності для дітей-сиріт в тернопільському дитячому будинку. 27 грудня ми провели там святкову різдвяну зустріч на тему «Що означає Різдво для тебе?».  Розглядали різні думки щодо святкування цього свята. Також змогли ще раз донести дітям та вчителям, що Різдво – це народження нашого Господа та Спасителя Ісуса Христа. Ми поділилися з усіма присутніми Євангелієм і молилися разом про прощення гріхів і щасливу долю нашої країни.  Всі діти отримали подарунки.

30 грудня відбулася святкова новорічна зустріч клубу «Успішна молодь». Підлітки ділилися своїми враженнями про Клуб, разом планували зустрічі на наступний семестр, вітали один одного з новорічними та різдвяними святами.

Після кожної зустрічі були підведені підсумки роботи за перший семестр 2013-2014 навчального року, сплановано роботу на наступних півкроку. Діти повернуться до навчання в Центр 20 січня 2014 року після зимових канікул.

Впродовж місяця, як завжди, ми проводили уроки в загальноосвітніх школах м. Тернополя та області. В деяких школах провели батьківські збори.

Нас радує те, що наш вплив почав поширюватися на молодих людей, які навчаються в університетах. Ми провели перше заняття в Тернопільському технічному університеті і маємо домовленість про продовження в наступних семестрах.

Вкладаючи свою любов в дітей і підлітків, ми бачимо як їхнє життя поступово змінюється на краще. Діти стають більш впевненими в собі, більш відкритими, дружніми. Та найважливіший результат, за який ми вдячні Богу, – це те, що і діти і дорослі чують про Божу любов до них і запрошують Ісуса Христа в своє життя.