АРХІВ ПОДІЙ. 2012

Ще одну можливість провести курс «Біблійне підприємництво» дав нам Бог. 6-8 лютого 2012 року команда з трьох сертифікованих учителів центру «Успіх» мали нагоду викладати семінар «Принцип біблійного підприємництва» в Київській теологічній семінарії «Благодать і істина».

На семінарі навчались студенти-бакалаври та магістри богослов’я з різних міст України та Молдови. За словами ректора семінарії, вчення про бізнес вперше викладалося в богословських навчальних закладах України. Цей факт ще раз свідчить про те, що наше бачення наповнене здоровим і правильним змістом, який базується на Біблії та вчить, як будувати бізнес для Царства Божого, а не для особистого збагачення. Унікальність цього семінару також в тому, що його слухачами були 42 служителі церков (пастори і лідери служінь), які понесуть вищезгадані принципи в свої церкви.

Ось деякі відгуки слухачів семінару:

Матвійчук Ігор (Волинська обл., м. Любомль): «Чесно кажучи, коли я почув, що проходитиме цей семінар, то уявив, що нас будуть вчити, як заробляти гроші, прикриваючись Біблією (вчення про процвітання). Я розчарувався (в хорошому розумінні цього слова).  Раніше я думав, що ціллю будь-якого бізнесу є гроші. Але ваш семінар змінив моє розуміння стосовно цього і не тільки. Ваш семінар є відповіддю на багато практичних запитань, що виникають в житті будь-якого християнина, а не тільки підприємця. Крім того, він мене укріпив в тих речах, які я вже знав, тому що я побачив і почув людей, які не тільки говорять, але і живуть за такими принципами. Адже інколи складається враження, що віруючі люди більше покладаються на гроші, а не на Бога».

Кобилянов Олександр (м. Суми): «Дуже важливий курс. Він стирає стереотипи стосовно бізнесу, що перешкоджають чіткому уявленню про біблійний бізнес, яким його від початку замислив Бог».

Шандала Олексій (Донецька обл., м. Дмітрів): «На цьому курсі я багато нового взяв для себе. Я змінив своє відношення до грошей. Я зрозумів основу біблійного підприємництва і яке потрібно мати ставлення до нього. Багато чого з цього семінару я хочу застосувати у своєму житті».

Козуб Анатолій (Житомирська обл., с. Хомутець): «Це одна з найкращих сесій, на яких я був присутній. Семінар дав відповідь на багато життєвих і духовних запитань. Через нього до мене говорив Бог. Мені сподобалось, що на семінарі викладалася не теорія, а практика. Я вже давно є малим незареєстрованим бізнесменом і завжди хотів стати фермером. Я навіть робив такі спроби, та мене турбувало, що, можливо, це неправильно – бути християнином і бізнесменом… Проте на семінарі я зрозумів, що це не так, тому намагатимусь стати бізнесменом за Біблією».

Сергій і Світлана Поздирки (м. Кишинів, Молдова): «Нам сподобалось, що ви не тільки вчите в церквах, але також і в семінарії. Тому що студентами є майбутні проповідники, пастори та служителі Божі. Це змінює мислення багатьох людей, дає знання, як правильно управляти бізнесом, грошима і взагалі життям. Ми хотіли б, щоби ви провели в нас в семінарії другу і третю частини вашого курсу. Вони дуже важливі. Ми дуже хотіли б, щоби ви приїхали до нас в Молдову і провели семінари. Нехай Господь благословить вашу роботу на цій землі і відплатить вам за вашу роботу на землі і на небі».

Ми віримо, що це тільки перший крок в роботі з християнськими навчальними закладами. Бог відкрив нам нові двері, щоб ми могли впливати на всі сфери суспільства в Україні та за її межами.

18-19 лютого 2012 року в м. Тернопіль був проведений тренінг для дітей з інтернату села Коропець (Тернопільська область, Україна). Організатором тренінгу була ГО «Братерство сиріт». Працівники центру «Успіх» виступили в якості викладачів.

У тренінгу взяли участь 14 підлітків (8-9 класи) і два вихователі. Програма тренінгу складалася з 4 модулів: «Я – особистість», «Навички спілкування», «Знати і вміти захищати свої права» і «Способи уникнення конфліктів». Теми модулів викладалися згідно навчальних програм «Уроки самостійності для молоді» і «Відродження». Всі учасники тренінгу залишилися задоволеними від отриманої нової інформації і набутих практичних навичок самостійного життя. Деякі відгуки учасників тренінгу:

«Тренінг допоміг мені навчитися правильно висловлювати свою думку. Почула багато нового та корисного матеріалу, особливо про конфлікти» (Таня, 9 кл.).

«Тренінгові заняття дуже потрібні і корисні для дітей і підлітків, так як вони допомагають краще зрозуміти навколишній світ, поліпшити відносини між однолітками. В цілому, під час тренінгів учні відверто спілкувалися з тренерами, брали активну участь в конкурсах та іграх. Спасибі вам велике, побільше б таких тренінгів» (Оксана Юріївна, вихователь інтернату).

«З тренінгу мені найбільше сподобалася і запам’яталася тема про унікальність слів, також про навички спілкуванні. Дуже сподобалися викладачі та їхнє ставлення до нас» (Світлана, 8 кл.).

«Я багато взяв для себе з теми «Конфлікти» – навчився уникати їх, приймати правильні рішення. Після тренінгу я дав собі слово не лихословити і став більш відкритим» (Ростислав, 8 кл.).

«Методи, форми та способи проведення тренінгів були настільки різноманітними, що діти не відчували втоми, не хотіли покидати аудиторію. Мудрими і теплими, доступними і завжди зрозумілими були уроки наших викладачів. Учні дорослішали на очах, ставали невпізнанними і навіть у присутності вихователів висловлювали свою думку і приймали рішення» (Марія Михайлівна, вихователь інтернату).

Унікальність цього тренінгу в тому, що дітей привезли до Тернополя за 150 км від міста. спеціально для участі в тренінгу. В цьому бере участь керівництво області разом із громадськістю. Наш Центр може впливати на дітей, яких ми не могли б охопити самостійно. Бог з’єднує в партнерстві необхідних людей і організації, щоб виконати Його велике доручення.

Планується проведення ще трьох дводенних тренінгів для дітей-сиріт з інтернатів Тернопільської області в лютому і березні цього року.

25-26 березня 2012 року в м. Тернопіль був проведений четвертий тренінг для дітей з інтернату с. Коропець (Тернопільська область, Україна). Ці заняття були останніми з циклу тренінгів, який розпочався ще в лютому 2012 року.

У тренінгу взяли участь 14 підлітків (10-11 класи) і три вихователі. Співробітники центру викладали дітям теми 4 модулів: «Я – особистість», «Навички спілкування», «Знати і вміти захищати свої права» і «Способи уникнення конфліктів» згідно навчальних програм «Уроки самостійності для молоді» і «Відродження».

Враховуючи те, що учасниками тренінгу були старшокласники та випускники, ми зосередилися на тому, щоб дати їм знання та практичні навички для самостійного життя.

За час проведення тренінгів на наших заняттях були присутні 56 підлітків і дев’ять вихователів з трьох різних інтернатів.

Успішне завершення цього циклу тренінгів створило основу для подальшої співпраці та проведення подібних занять для всіх вихованців вищезгаданих інтернатів (більше 300 осіб).

Коли ми вірні Богу, Він робить набагато більше, ніж ми очікуємо, відкриває більш широкі можливості роботи з дітьми-сиротами. Підтвердження цьому – організована «Orphans Promise» поїздка на семінар з соціальної адаптації дітей-сиріт – випускників дитячих будинків та інтернатів в Санкт-Петербурзі (Росія) з 19 по 24 березня.

Директор тернопільського навчального центру «Успіх» Іван Папіш із командою в складі восьми чоловік з різних регіонів України взяли участь в семінарі, який провела благодійна громадська організація «Пристань». Навчання було практичним і корисним, оскільки ми побачили реальну роботу з дітьми-сиротами після їх випуску з інтернатів. Це спонукає нас молитися про можливість відкриття подібного напрямку роботи в Тернопільському навчальному центрі. Ми очікуємо відповіді від Господа на це запитання.

Ми віримо, що вкладаючи біблійні принципи в серця і розум дітей і підлітків, ми зможемо допомогти їм підготуватися до реалій самостійного життя, сформувати в собі правильний і надійний характер і присвятити своє життя Ісусу Христу для досягнення успіху і виконання своєї місії на землі!

Дякуємо вам за молитви і підтримку. Ви є безпосередніми співучасниками виконання того доручення, яке поставив перед нами Господь.

Зовсім недавно весь християнський світ відсвяткував величну подію – Воскресіння Ісуса Христа. В цей день люди дякують Богу за найбільший дар для людства – життя, смерть та воскресіння Його Сина і обміюються подарунками.

Команда тернопільського навчального центру в партнерстві з Міжнародною організацією «Обіцянка сироті» також мала унікальну можливість привітати з цим святом і вручити подарунки тим, хто їх потребує найбільше – дітям-сиротам.

Урочисті зустрічі відбулися в інтернатах в селищі Нове Село (м. Бережани, Тернопільська обл.), а також в приміщенні тернопільського навчального центру «Успіх». Працівники вітали дітей та вихователів з пасхальними святами, розповіли про справжнє значення Пасхи, транслювали для них художній фільм «Історія Ісуса Христа для дітей» і вручали подарунки (всього 260). Таким чином, ми змогли ближче познайомитися з вихованцями інтернатів, їх керівництвом і попередньо домовитися про можливість подальшої співпраці в проведенні занять для дітей та вихователів згідно з програмами «Уроки самостійності для молоді» та «Відродження».

Ми віримо, що виконуючи наше призначення і задовольняючи потреби людей, які Бог відкриває нам, ми тим самим зможемо розповісти людям про любов Христа і прославити Його. Молимось, щоб Господь допоміг вчасно і відповідально виконувати Його доручення.

В попередніх листах ми писали вам про те, що результатом роботи «Успіху» в Болгарії впродовж 2009-2011 років стало створення філії Центру в м. Варна. ЇЇ очолює Світлозар Ніколов – голова Асоціації бізнесменів Болгарії. Разом із 14 сертифікованими вчителями курсу «Біблійне підприємництво» Світлозар Ніколов поставив перед своєю організацією нелегке завдання – змінити ситуацію в його країні через зміну мислення народу, вкладаючи в людей біблійні принципи життя.

Тому в квітні 2012 року в Болгарії зусиллями місцевих сертифікованих викладачів був проведений перший семінар курсу «Біблійне підприємництво» – «Принципи біблійного підприємництва». На ньому були присутні 34 учасники. Семінар мав ефективний позитивний вплив на мислення людей.

20-22 квітня в Болгарії був проведений другий семінар – «Практика біблійного підприємництва (БП-2)», на якому були присутні 33 учасники. А на 11 травня заплановано проведення третього семінару «Планування бізнесу, який базується на Біблії (БП-3)». Всі учасники мають намір писати бізнес-плани.

Семінари «Біблійного підприємництва» набувають широкої популярності. Результатом цього є новий цикл семінарів, що стартує 25 травня і має закінчитися в кінці червня.

В кінці липня 2012 року буде проведено об’єднаний конкурс бізнес-планів серед учасників двох груп (більше 50 бізнес-планів). Переможець конкурсу в Болгарії зможе взяти участь у Міжнародному конкурсі на щорічній конференції Міжнародної організації «Проекту Неємія» (Портлант, США) у вересні 2012 року.

Те, що колишні випускники семінарів, ставши сертифікованими викладачами, розпочали самостійно проводити семінари для своїх співвітчизників, говорить про усвідомлення народом Болгарії потреби в правильній, біблійній основі для успішного життя.

Ми віримо, що Болгарія зміниться і стане процвітаючою країною завдяки зміненим людям через семінари «Біблійне підприємництво».

В квітні 2012 року розпочав свою роботу проект «Зміна життя ромського народу». Він започаткований спільними зусиллями організацій «СБН» (США), «Обітниця сироті» (США), «Асоціація милосердя Єммануїл» (Україна). Проект спрямований на роботу з населенням Закарпаття ромської національності (циганами).

Проект має на меті:

 • Навчити ромів Закарпаття і практично допомогти їм самостійно забезпечувати себе всім необхідним в житті через чесну працю.
 • Підняти національну культуру, змінити світогляд, привити морально-християнські принципи життя, покращити їхнє матеріальне становище та економіку ромів в цілому.
 • Допомогти навченим і зміненим через цей проект ромам поширювати цей проект і впливати на інших представників цієї національності.

Першочергові кроки:

 • Навчання ромського  народу та практична допомога їм у вирощуванні сільськогосподарської продукції для самозабезпечення їжею на кожен день. Для цього:
 • Провести триденний семінар: «Їжа на кожний день. Город віри», який навчає правилам вирощування овочів для цілорічного забезпечення сім’ї продуктами харчування.
 • Засадити експериментальну земельну ділянку і показати учасникам семінару, як правильно висаджувати насіння, обробляти грунт та вносити органічні та біологічно чисті добрива.
 • Забезпечити насінням та підготувати землю (оранка, культивація) для посіву для учасників семінару в семи селах (таборах) ромів.
 • Постійнодіюче навчання дітей грамотності та навичкам самостійності життя, а також формування правильного морального характеру.
 • Практична матеріальна і фінансова допомога в спорудженні лазні, душових кабін та туалетів в селах (таборах) ромів.
 • Навчання дорослого населення та молоді моральним, біблійним принципам життя.
 • Інші види допомоги.

Даний проект розрахований на перспективний розвиток населення ромів в Закарпатті. Модель, яка запроваджується цим проектом в майбутньому буде перенесена на інші поселення (табори) ромів.

Тернопільський навчальний центр «Успіх» також бере участь в цьому проекті.

Основою цього навчання є принцип: «Думки стають вчинками, вчинки стають звичками, звички формують характер, характер визначає долю (життя)».

Це було перше заняття, на якому учасники розглядали і обговорювали принцип «Працелюбність».

Ми не тільки теоретично, але й на практиці показали ромам, як проводити заняття в малих групах. Цей метод навчання допоможе лідерам сформувати правильний характер в своїх підопічних.

Ромські лідери взяли на себе зобов’язання проводити навчання в малих групах щотижня впродовж року. Важливим є той факт, що більшість учасників семінару – це молоді люди. Пройшовши повний курс, вони зможуть змінити своє мислення, покращити стосунки і закласти міцний фундамент для успішного життя.

Ми віримо, що справжні зміни життя можуть відбутися лише після зміни мислення та практичного застосування набутих знань.

15 травня 2012 року в тернопільському навчальному центрі «Успіх» відбувся семінар на тему «Виховання дітей в неповних сім’ях» для опікунів та батьків-одинаків.

На семінарі було розкрито базові принципи формування відносин між опікунами та дітьми. Головна ціль семінару – мотивувати батьків працювати над покращенням свого характеру, що буде запорукою впливу на дітей для підготовки їх до самостійного життя.

Для допомоги опікунам в формуванні особистого характеру організатори та учасники семінару попередньо домовилися про проведення з вересня 2012 року щотижневих занять. В групах будуть обговорюватися проблеми, які виникають при вихованні дітей та шляхи їх вирішення.

Підійшов до завершення 2011-2012 навчальний рік. Закінчилось навчання в школах та інших навчальних закладах, пролунали останні дзвоники і розпочалися довгоочікувані канікули.

В тернопільському навчальному центрі «Успіх» також відбулися святкові підсумкові заняття з уроків англійської мови, інформатики, «Уроків самостійності для молоді»,

які впродовж року відвідували діти-сироти, а також діти з малозабезпечених сімей. Учні демонстрували свої знання та навички з даних предметів, викладачі підбили підсумки роботи за рік. Були відзначені найстаранніші учні, вручені грамоти та подарунки. Всі учасники заходу залишилися задоволеними та радісними. Наступний навчальний рік в Центрі розпочнеться з вересня 2012 року.

Підсумкове заняття також відбулося і в клубі «Успішна молодь». Підлітки з радістю згадують про всі заняття, тренінги та ігри, які впродовж навчального року відбувалися на Клубі. Дехто з членів виявили бажання з вересня 2012 року приєднатися до лідерської команди і стати наставниками для нових учасників. В прикріплених файлах ви зможете прочитати відгуки деяких членів про Клуб.

Ми віримо, що насіння, яке було посіяне в серця молодих людей впродовж навчального року, проросте і принесе важливий плід для Царства Божого. Молимося за виконання Божої волі в житті кожного з них.

З 31 травня по 2 червня у м. Києві проходив семінар «Принципи біблійного підприємництва», який організувала Асоціація молодих підприємців християн.

Проводили його сертифіковані викладачі Християнського центру розвитку підприємництва «Успіх» (м. Тернопіль).

На семінарі розглядалися теми:

 1. Розуміння біблійного підприємництва та його принципів.
 2. Різниця між біблійним та світським підприємництвом.
 3. Як розвинути характер біблійного підприємця?
 4. Що таке розпізнання можливостей?
 5. Як йти на прорахований ризик?
 6. Переваги біблійного підприємництва.
 7. Як вирішувати проблеми?
 8. Розуміння управління бізнесом.
 9. Що таке біблійний прибуток?
 10. Цілі і відповідальність біблійного підприємця.

Світський підхід до підприємництва веде до того, що багато християн цураються бізнесу. Більш того, деякі приходять до висновку, що бізнес – це не богоугодна справа, в якій вони не зможуть втриматися від компромісів зі своєю вірою.

Але якщо знати, розуміти і дотримуватися біблійних принципів, то бізнес стане благословенням як для бізнесмена, так і для клієнтів, для Тіла Христового і для суспільства в цілому.

Директор  центру «Успіх» Іван Папіш переконаний, що: “Біблійне підприємництво – це заснований на Біблії процес, призначений для того, щоб задовольнити потреби людей необхідним і правильним продуктом або послугою, використавши для цього дані нам Богом дари і таланти, набуті знання та досвід, і щоб через це був прославлений Господь”.

Для цього необхідно побачити ці потреби, розпізнати (знайти) можливості щоб задовольнити їх, піти на прорахований ризик, вирішувати проблеми (задачі) і керувати бізнесом і як результат отримати біблійний прибуток.

Результат такої діяльності – біблійний прибуток, що складається з духовної, душевної та матеріальної складової.

Головна мета такого бізнесу – люди, потреби яких задовольняються через бізнес. Прибуток не є метою бізнесу, прибуток є результатом правильного управління і слухняності Богу. Бог забезпечує прибуток, коли ми відповідально виконуємо наші обов’язки. Такий бізнес належить Господу, а ми є тільки вірні керуючі Його бізнесу. Такий бізнес є служінням і він завжди буде успішним “.

Таким чином, біблійне підприємництво – це управління Божими ресурсами для того, щоб служити іншим і розширювати Царство Боже.

Йосип – приклад біблійного підприємця. З Божою допомогою і мудрістю він успішно керував в Єгипті. Він правильно використовував принципи біблійного підприємництва для того, щоб розв’язати проблему голоду в Єгипті. Він був просто управителем, тому майно, яке не належало йому, він не роздавав так, як хотів. Він повинен був служити людям і в той же час не порушувати економічні принципи управління.

У своїх відгуках слухачі відзначали про важливість проведеного семінару для їх розвитку та становлення як підприємця. Багато учасників бажали отримати від Господа ідею і її втілення в їхнє життя .

З 7 по 12 червня 2012 року команда центру «Успіх» провела два тренінг-семінари «Я – особистість» в інтернатах с. Коропець (Монастириський р-н, Тернопільська обл., Україна) та м. Бережани (Тернопільська обл., Україна).

Дводенний тренінг-семінар «Я – особистість» розроблений спеціально для занять із дітьми-сиротами відповідно до навчальних програм «Уроки самостійності для молоді» і «Відродження». Тренінг-Семінар складається з 4-ох блоків: «Я – особистість»,  «Навички спілкування», «Знати свої права й уміти їх захищати», «Способи уникнення конфліктів».

Головною метою даних семінарів є підготувати підлітків до самостійного життя, показати їм правильно-моральний напрямок життя, заснований на біблійних принципах, познайомити з Ісусом Христом і допомогти приймати правильні рішення для успішного життя.

Впродовж цього часу ми жили поруч з вихованцями: навчалися, харчувались, ночували. Це дало змогу подружитися з дітьми та вихователями і мати на них великий позитивний вплив. Приймаючи працівників Центру, як посланців, діти приймають також і послання про Добру Новину Ісуса Христа, навчаються будувати своє життя на біблійних принципах і довіряти Богу своє майбутнє.

Діти та викладачі залишилися задоволеними, говорили про важливість отриманої інформації для їхнього життя, запрошували нас для проведення подібних навчань в майбутньому. В липні та серпні цього року ми зустрінемося з цими дітьми в літньому таборі «Лісовий» (с. Скоморохи, Тернопільська обл.) і зможемо продовжити наше спілкування і послужити їм там.

Ми віримо, що вкладаючи біблійні принципи в серця та розум дітей і підлітків, ми зможемо допомогти їм підготуватися до реалій самостійного життя, сформувати в собі правильний і надійний характер і присвятити своє життя Ісусу Христу для досягнення успіху й виконання своєї місії на землі!

Нещодавно на запрошення Християнського центру розвитку підприємництва «Успіх» у Тернополі побував американський мільйонер Чарльз Льюіс з дружиною Френ. Вони завітали до нас уперше, аби зустрітися з представниками бізнесових кіл і поділитися секретами успіху, а також поспілкуватися з місцевими жителями, оглянути визначні місця.

Ми організували три зустрічі для гостей:

 1. Перша – з пасторами Тернополя, на якій містер Льюіс поділився розумінням Царства Божого на землі і Законами Неба, які діють у всіх сферах суспільства:  політика і уряд, сім`я, церква, економіка і бізнес, телебачення та мас-медіа,  освіта, мистецтво. Льюіс наголосив, що, в яку з цих сфер людина покликана, в тій і повинна служити людям, прославляючи Господа. Він зауважив, що немає переваг між цими сферами, вони однаково важливі. Ми, християни, повинні бути світлом для світу всюди.
 2. Друга – з бізнесменами і журналістами Тернополя, на якій містер Льюіс говорив про одвічні цінності моралі і поведінки людей, що є запорукою успішного життя і розвитку бізнесу.

3. На третій день перебування в Тернополі містер Льюис і його дружина Френ провели одноденний семінар  для бізнесменів-християн міста. На семінарі були присутні близько 70 слухачів. «Основою успіху в житті і в розвитку бізнесу є правильний характер християнина, вихований на основі біблійних принципів і правильної моральної поведінки.

Християни повинні впливати на суспільство у всіх його сферах своїми поведінкою і ставленням до людей», – наголошував Чарльз Льюіс.

Добрим продовженням візиту подружжя Льюісів є заклик всіх охочих людей продовжувати спілкування через електронну пошту, скайп. Гості пообіцяли електронну розсилку нових навчальних матеріалів.

Центр «Успіх» вже використовує в своїй діяльності  деякі навчальні програми містера Льюіса  ( «Ла Ред – Основи для досягнення успіху»).

Ми хочемо підтримувати дружні стосунки і продовжувати тісну співпрацю.

Ми вдячні нашим дорогим гостям, нашим новим добрим друзям  за їхні великі, слухняні Господу серця і бажання служити людям. Надіємось ще неодноразово побачити дорогих гостей в нашому мальовничому українському місті Тернополі.

В липні 2012 року команда тернопільського навчального центру здійснювала практичне служіння дітям через навчання біблійних принципів життя, профілактику шкідливих звичок та пропаганду здорового способу життя згідно з програмама «Уроки самостійності життя» та «Відродження» в дитячому оздоровчому комплексі «Лісовий» (с. Скоморохи, Бучацький р-н, Тернопільська обл.)

В цей час в таборі відпочивали діти з багатодітних та малозабезпечених сімей та діти-сироти з інтернату с. Коропець (Тернопільська обл.). Всі вони потребували доброго ставлення, любові, спілкування, підтримки і розуміння. Загальна кількість цих хлопчиків і дівчаток була близько 250 дітей. Відповідно до віку вони були об’єднанні в окремі загони по 10-15 чол..

За час перебування в таборі ми змогли стати хорошим прикладом для дітей та вихователів – не просто на словах з тренінгу чи лекції, але і в повсякденному поводженні і ставленні до них.

Ось деякі відгуки дітей про нас і нашу роботу в таборі:

Лижин Тетяна Сергіївна: «Мені ваші тренінги дуже сподобалися. Ви – найкращі. Ви змогли добре зрозуміти ті теми, які нас цікавлять. Давали поради в потрібний час, хвалили нас. Справді, для мене мати таких друзів дуже приємно, адже знаю, що таких людей небагато. Ви – щирі і відкриті, допомогли мені переосмислити деякі важливі речі. Дякую вам! Дякую за те, що були разом з нами і ніколи не образили нашу думку, а тільки підтримували. Я надіюсь, що ми з вами будемо спілкуватись за межами табору».

Романська Нонна Петрівна: «Мені дуже подобались всі тренінги і фільми. Я з фільмів взяла дуже багато нового і зрозуміла, що в усіх них є головна думка. Завдяки тренінгам я буду старатись змінювати своє життя на краще».

Возьна Уляна Ігорівна: «Мені найбільше сподобався тренінг про батьків і дітей. Я зробила висновки, які допомогли покращити стосунки з батьками. Дякую».

Томашевська Юля Андріївна: «За весь час, який я проводила з вами, багато чого змінилось. Ви допомогли зрозуміти мені ті речі, які раніше мене турбували».

Нашою головною метою було спілкування з дітьми на певні теми згідно з програмами «Уроки самостійності життя» та  «Відродження». Ми провели тренінги і лекції з різними віковими групами дітей на теми: «Характер – це основа успішного життя», «Асертивна поведінка. Толерантність», «Реклама: за і проти», «Відносини між батьками та дітьми», «Цілеспрямоване життя», «Цілі», «Дошлюбні стосунки», «Відповідальність», «Командна робота» та інші.

З кожним днем ми бачили, як цікавість дітей до занять зростає, вони ставали відвертішими, ставили запитання і брали активну участь в обговоренні тем.

Майже кожного дня ми показували в актовому залі художні фільми з повчальним і цікавим змістом, після чого проводили обговорення. Ефект був надзвичайним, тому що через художні історії ми змогли донести до дітей правду про такі життєві принципи як повага до батьків, дружні стосунки, асертивна поведінка, цілеспрямоване життя, планування, командна робота, відповідальність, важливість і актуальність Біблії, віра в Бога та покладання на Нього.

Ми проводили загальнотабірні конкурсні програми, які допомагали дітям ставати однією командою і практикувати почуті на тренінгах та лекціях принципи.

Впродовж всього часу перебування в таборі ми постійно проводили індивідуальні бесіди та консультації з дітьми та вихователями. Це допомагало нам більш чітко бачити їхні потреби, щоб максимально ефективно допомогти  у прийнятті правильних рішень. В результаті цих розмов деякі вихователі та діти покаялися в своїх поганих вчинках і прийняли рішення підпорядкувати своє життя Біблії та Богу.

Більшість дітей заповнили анкети для участі в клубі «Успішна молодь», який продовжить свою діяльність з нового навчального року в приміщенні навчального класу Центру.

Віримо, що насіння, яке ми посіяли в серця дітей впродовж роботи в ОК «Лісовий» в липні 2012 року, обов’язково проросте і як плід принесе зміну їхнього мислення, відношення, поведінки і всього життя.

В кінці липня та на початку серпня 2012 року команда центру «Успіх» у складі директора центру Івана Папіша та сертифікованих викладачів Олега Карпика та Юрія Мамуса в якості журі взяла участь в національному болгарському конкурсі бізнес-планів та сертифікації нових викладачів курсу «Біблійне підприємництво» в м. Добромирка (Велико Тирново, Болгарія).

Раніше команда болгарських вчителів викладала даний курс з трьох семінарів в двох групах. Тому учасниками конкурсу бізнес-планів були випускники курсу «Біблійне підприємництво» з різних міст Болгарії. Конкурс виявився дуже цікавим, динамічним та інтригуючим. З розривом в один бал перше місце посів Станімир Петков з бізнес планом «Переробка риби та рибних продуктів». Переможець візьме участь в Міжнародному конкурсі бізнес-планів в вересні 2012 року в США.

Після конкурсу відбулася сертифікація восьми нових викладачів курсу «Біблійне підприємництво», які разом зі своїми колегами продовжать навчання болгарського народу біблійним принципам ведення бізнесу. Також в цей час відбулася зустріч української команди з управлінською радою Асоціації бізнесменів Болгарії, на якій учасники обмінялися досвідом командної роботи, підбадьорили одні одних для подальших досягнень.

Особливу подяку хочемо висловити організатору цих заходів – голові Асоціації бізнесменів Болгарії Світлозару Ніколову. Ми  віримо, що разом зі своєю командою він зможе повністю змінити ситуацію в їхній країні для слави Божої.

У вересні 2012 року команда центру «Успіх» проводила підготовчу й організаційну роботу до запуску нових навчальних класів «Уроки самостійності для молоді», «Англійська мова» і «Інформатика» для дітей груп ризику і з малозабезпечених сімей у приміщенні Центру, і для дітей-сиріт у Тернопільському обласному комунальному дитячому будинку для дітей шкільного віку.

Також проводилася підготовча робота до нового навчального року в клубі «Успішна молодь». Після цього були проведені перші святково-організаційні уроки в приміщенні навчального класу Центру, в дитячому будинку та у клубі «Успішна молодь».

Впродовж місяця були проведені лекції на теми «Характер – основа успішного життя», «Цінності», «Цілеспрямоване життя», «Формування характеру», «Відповідальність»  згідно програм «Уроки самостійності для молоді» і «Відродження», презентації самої програми «Відродження» і презентації Клубу «Успішна молодь» у тернопільських школах № 1, 5, 9, Технічному ліцеї.

14-15 вересня 2012 року в м. Тернопіль відбувся семінар «Відродження: формування навичок безпечної поведінки в старших підлітків» для представників різних християнських громад, що бажають служити підліткам у навчальних закладах і проводити для них заняття по програмі «Відродження». Центр «Успіх» брав участь в організації цього семінару. Після семінару в приміщенні Центру були організовані регулярні зустрічі учасників семінару з метою навчання їх і планування спільної роботи в навчальних закладах у рамках проекту «Школа життя». У вересні відбулися вже дві такі зустрічі. Перші охочі із цієї команди разом із працівниками нашого Центру вже побували в школах і вчилися проводити заняття для дітей.

28 і 29 вересня 2012 року в місті Київ відбувся семінар «Клубна робота», проведення якого забезпечила організація «Нове життя» (автор програми «Відродження»). Головна мета семінару полягала в обміні досвідом і напрацюваннями, натхненні один одного для більш ефективного служіння дітям.

Двоє вчителів «Успіху» взяли участь у цьому семінарі, презентували роботу Центру, поділилися своїм досвідом у сфері служіння дітям і підліткам.

Важливі результати нашого служіння:

– Випускники клубу «Успішна молодь» (2011-2012 навчального року) цього року будуть лідерами й наставниками для нових членів, передаючи їм свої знання й навички і свідчачи про зміну їх мислення й життя.

– Команда «Школа життя» значно розширилася за рахунок нових охочих присвятити себе служінню дітям і підліткам у навчальних закладах після проходження семінару «Відродження».

– Ефективність клубу «Успішна молодь» значно покращилася завдяки проходженню працівниками Центру семінару «Клубна робота» і застосуванню отриманих знань і навичок на практиці.

Нижче приводимо відгуки підлітків про наші заняття в школах і в клубі «Успішна молодь»:

Чайка Христина Степанівна: «Дуже дякуємо за ці бесіди. Дуже вас ми полюбили. Розмови з вами сповнені таким розумінням. Хоч ми всі різні, але ви знаходили до нас підхід. Дуже дякую вам за підтримку. Ваші тренінги надихають, змушують змінюватися».

Тиш Тетяна Василівна: «Мені сподобалося те, що на тренінгах ми сиділи й відверто говорили про насправді важливі для нас теми і проблеми. Подобається те, що ви є дуже щирими  і говорите те, що думаєте».

Пашкевич Людмила Дмитрівна: «Сподобалося дивитися фільми, які дуже багато цікавого нам розповідають про життя людей. Особливо мені сподобалося слухати розповіді людей, які знімалися в цих фільмах, розповідали про своє життя й про те, що все-таки потрібно досягати свою мету, про те, що Бог завжди допомагає людям. Тренінги. Завдяки ним ми довідалися багато цікавого й повчального».

Матусевич Анастасія Русланівна: «Мене вразило позитивне ставлення до всіх присутніх на заняттях. Ви справили на мене величезне враження, мені було дуже цікаво слухати всі лекції. Найбільше мені сподобалися, з одного боку, прості й банальні думки, які ви доносили до нас, і які мали в собі глибокий зміст. Їх легко можна назвати мотиваційними. Мені сподобалося абсолютно все! І я вам бажаю продовжувати свою справу, яка змінює світ на краще. Також дякую за ваші світлі посмішки, за організацію показів фільмів і за все-все».

Плескун Валентина Іванівна: «Мені дуже сподобалися тренінги. Я їх із задоволенням слухала. Ви мені дали поради, як досягти кращого в житті. Ще мені сподобалося ваше ставлення до людей».

Віримо, що, вкладаючи біблійні принципи в серця молодих людей, ми зможемо підготувати їх до самостійного життя для слави Господа Ісуса Христа.

Тернопільський навчальний центр в рамках проекту «Школа життя» вже другий рік поспіль проводить зустрічі клубу «Успішна молодь». Членами Клубу є старшокласники навчальних закладів, в яких команда Центру проводить заняття згідно з програмами «Уроки самостійності для молоді» та «Відродження».

22 жовтня пройшло урочисте перше засідання Клубу в 2012-2013 навчальному році. На заході відбулося представлення команди Клубу та знайомство з новими учасниками, показано презентацію про роботу в минулому році та оголошено плани на даний навчальний рік. Також було проведено багато ігор та конкурсів, вручені призи переможцям. Організатори заходу та учасники залишилися задоволеними.

Важливим є той факт, що випускники минулого року в цьому навчальному році будуть наставниками для нових членів Клубу, що допоможе організаторам зробити кожну зустріч ще більш цікавою та корисною.

Ми віримо, що вкладаючи біблійні принципи в розуми та серця молодих людей, ми зможемо допомогти їм підготуватися до самостійного життя, знайти та здійснити своє призначення та прославити цим Господа Ісуса Христа.

https://www.youtube.com/watch?v=TMVQbTJrGZs

З 14 вересня до 8 жовтня директор Центру Іван Папіш та сертифікований вчитель БП Олег Карпик відвідали США.  Вони були запрошені в Портланд  (Орігон) на щорічну конференцію Міжнародної організації «Проект Неємія». На конференції Іван Папіш поділився  інформацією про роботу,

яка проводиться нашим Центром в Україні та на території Східної Європи. Крім цього Іван Папіш мав зустрічі з партнерами, вчителями, бізнесменами і спонсорами.

В складі нашої делегації були  також голова Національної асоціаціі бізнесменів Болгарії Світлозар Ніколов та бізнесмен Станімір Петков з Болгарії, який як наш представник взяв участь у міжнародному конкурсі бізнес-планів, де посів призове третє місце серед 22 бізнес-планів представлених на конкурсі.

Особливим в нашій поїздці було те, що ми провели два дводенні семінари «Принципи біблійного підприємництва» для російськомовних американців. Вперше за нашу історію ми навчаємо американців за програмою, яка прийшла з Америки в Україну. Унікальність Портланду в тому, що тут проживає 200 тис. російськомовного населення. Деякі жителі до цих пір не знають добре англійської  мови, тому тільки ми можемо їм послужити сповна. В цьому вбачаємо велику нашу місію допомогти Америці виховувати її громадян в християнському дусі життя.

Це яскраво проявилося на практиці. Слухачі семінару сприйняли команду Центру дуже схвально  і з таким захопленням, що розповсюдили інформацію про нас в широкому колі друзів.

Результатом цього є те, що нас зараз запрошують в Портландський біблійний коледж для проведення навчальних семінарів для студентів та хочуть організувати нові семінари для християн-бізнесменів.

Ми двічі виступили на місцевому радіо «Русское Радио 7», де ділилися з радіослухачами досвідом і відповідали на запитання.

Після двох тижнів перебування в Портланді ми переїхали в Сакраменто. Протягом двох тижнів  зустрічалися з місцевими бізнесменами, партнерами, пасторами церков. Виступали на місцевому радіо, проповідували та свідчили в церквах. Тут також намітилась співпраця.

Ми можемо зробити висновок, що вірність в малому Бог використовує, щоб ми мали можливість служити один одному  по всьому світі. Це і є життя в Тілі Христовім.

З радістю повідомляємо Вам про результати служіння нашого Центру в рамках проекту допомоги ромському населенню Закарпаття (керівник проекту Юрій Хом’як), який проводиться CBN, Orphans Promise та Асоціацією милосердя «Еммануїл».

14 та 15 листопада 2012 року в м. Мукачево відбувся семінар, основною ціллю якого було змінити відношення ромів до робити та надати їм практичні навички повсякденного життя. На семінарі були присутні більше 40 учасників  та спікери з США, Києва, Львова та Тернополя. Були проведені практичні навчання з утеплення та електрифікації будинків.

В рамках цього семінару команда нашого Центру провела заняття на теми «Біблійний погляд на роботу» та «Правильний характер – основа успішного життя».

Також було проведено практичне заняття в малих групах за програмою формування характеру «Основи для досягнення успіху». Це річна програма, яка складається із сорока принципів. Вона є прекрасним інструментом для покращення життя ромського населення через зміну їхнього мислення.

В рамках проекту ми плануємо проводити навчання, що базується на біблійних принципах і яке допоможе сформувати правильний морально-християнський характер. Також маємо намір проводити консультації та навчання в сфері розвитку малого бізнесу серед ромського населення.

Дякуємо всім, хто долучився до цього проекту. Якщо кожен з нас внесе свою маленьку частку в цю справу, то разом ми зможемо змінити життя ромського народу і прославити нашого Господа Ісуса Христа.

Надзвичайна і визначальна подія відбулася в нашому Центрі. Бог відкрив для нас Росію. Ми вже три роки молимося і мріємо про те, щоб розпочати служити російському народу. Було у нас декілька спроб провести семінар «Біблійне підприємництво» в Москві і в Петербурзі. Навіть були попередні домовленості. Але чомусь місцеві організатори не до кінця спрацьовували, і наші семінари не відбувалися. І ось Бог відкрив можливість впливати на Росію через Далекий  Схід. Директор Центру Іван Папіш був запрошений в м. Хабаровськ як спікер на конференцію для лідерів за програмою «Мільйон Лідерів» Джона Максвела, яка відбулася 30 листопада – 1 грудня цього року. Разом із доктором Робом Маккліландом (США) вони провели дводенне практичне навчання для 130 слухачів. На конференції були присутні християнські лідери, громадські лідери, пастори церков, провідні бізнесмени.

За відгуками слухачів, конференція пройшла прекрасно. Для учасників відкрилось нове бачення їх життя. Вони одержали багато нових біблійних принципів у лідерстві і веденні біблійного підприємництва та практичні поради, підтверджені досвідом.

Іван Папіш говорив про принципи біблійного підприємництва, багато спілкувався з лідерами і бізнесменами, зав’язав добрі відносини на майбутнє. Є попередня домовленість на проведення семінарів «Біблійне підприємництво» у Сахалінській області Далекого Сходу.

Ми віримо, що Бог відкриває можливість для євангелізації і зміни світогляду народів Росії через наше служіння, яке ми проводимо завдяки Вашим молитвам і Вашій підтримці.

Ми запрошуємо кожного з Вас доєднатися до нас в наступній поїздці на Далекий Схід для проведення семінарів. Особливо бажаємо там бачити вчителів різних християнських програм і вчень, які впливають на світогляд людей і змінюють їх за образом Ісуса Христа. В подальших наших новинних листах ми будемо повідомляти Вас про заплановані нами поїздки в Росію.