АРХІВ ПОДІЙ. 2009

19-21 лютого 2009 команда центру «Успіх» провела другий семінар «Практика біблійного підприємництва» з курсу «Біблійне підприємництво» в Тирасполі, Придністровська республіка. На семінарі були присутні 30 людей. За словами учасників,  вони одержали багато практичних порад, що змусило їх переглянути свій бізнес.

Після семінару десятеро людей виявили своє бажання стати сертифікованими вчителями БП. Для них команда вчителів з Тернополя провела сертифікацію.

Для виконання цієї програми до команди Центру приєдналася група волонтерів. Викладання англійської мови взяли на себе двоє професійних вчителів – студентка 5-го курсу педагогічного університету та волонтер зі США, яка є носієм англійської мови і працює в організації «Корпус Миру». Ще один волонтер залучений до викладання уроків інформатики.

Для того, щоб залучити більше дітей до курсів англійської мови та інформатики, ми дали оголошення в місцеву газету та на телебачення. В результаті до нас звернулося близько 60 дітей, 49 з яких зараз навчаються в Центрі. Дітей розподілено на чотири групи відповідно до вікових категорій. Заняття, що тривають одну годину, проходять чотири дні на тиждень – по два дні для кожної групи. Уроки проводяться кожного разу паралельно у двох групах: під час того як одна група вивчає англійську, інша – комп’ютерну грамоту і навпаки.

Також ми організовуємо для дітей святкові програми. Наприклад, до дня святкування Пасхи ми мали можливість показати фільм про життя Ісуса Христа, який дуже вразив дітей. Під час його обговорення ми відповіли дітям на  запитання, після чого роздали подарунки, які надала місія Еммануїл, м. Київ (CBN).

У проведенні святкових заходів, присвячених до Пасхи, до команди центру «Успіх» приєднались наш партнер і наставник Наталя Хом’як з «Операції Благословіння» (СBN) із командою. Разом ми мали змогу відвідати сиріт у дитячому будинку та роздати їм подарунки, які надала місія Еммануїл, м. Київ (CBN).

https://www.youtube.com/watch?v=37E1FQWBGqM

З 26 березня по 1 квітня 2009 директор центру «Успіх» і один із викладачів біблійного підприємництва поїхали в Молдову. Там їх зустрів і далі в поїздці по містах Молдови супроводжував пастор Віталій Васільєв із Тирасполя. В них була можливість побувати в декількох великих містах і представити там пасторам і бізнесменам роботу Центру, а також програми «Біблійне підприємництво» та «La Red».

Кожний, з ким проходила зустріч, був дуже зацікавлений та вмотивований приїхати на семінар БП 1, що буде проходити в Києві на початку червня. Ми очікуємо, що з Молдови на семінар приїдуть п’ятеро-шестеро людей. Те, що вони почують там, дасть гостям ще більше бажання підготувати ґрунт для подальшого проведення семінарів в їхніх містах.

З 24 квітня по 4 травня 2009 директор «Успіху» проводив презентації Центру, навчальних програм «Біблійне підприємництво» та «La Red» у містах Болгарії.

Зустрічі з пасторами, які підготував пастор Віталій Васільєв з Тирасполя, пройшли на високому рівні. Іван Папіш домовився  про переклад матеріалів з російської на болгарську мову.

У двох церквах програму «La Red» прийняли як програму проповідей на рік і як тренінг для домашніх груп. Вдалося мотивувати бізнесменів і пасторів приїхати на семінар БП 1, що буде проводитися в червні  в місті Києві автором Патрісом Тсаге. Очікується близько шести людей.

14 травня 2009 з Тернополя виїхала команда з п’яти людей для проведення семінару «Біблійне підприємництво» в м. Тирасполь, ПМР. Семінар проходив 15-16 травня. Все було чудово, на навчанні були присутні 24 людини. Всі могли почути як теорію, так і подивитися на практичні приклади бізнес-планів. В кінці другого дня три члени команди представили свої бізнес-плани, які вони захищали в грудні в Тернополі.

В кінці семінару 21 людина зголосилися на написання власних бізнес-планів, презентація яких відбуватиметься в липні під час проведення конкурсу бізнес-планів.

З 4 по 8 червня 2009 року в м. Київ пройшов семінар «Принципи біблійного підприємництва». Проводив семінар директор Міжнародної організації «Проект Неємія» (США), автор сертифікованої програми «Біблійне підприємництво» Патріс Цаге.

Разом із паном Цаге приїхав доктор Джон Малфорд, директор Центру підприємництва «Ріджент» (США). Саме він виступив ініціатором проведення цього семінару в Україні. У своїй промові Малфорд говорив про міжнародний рух у бізнесі і про важливість розповсюдження Царства Божого на землі через бізнес.

Організаторами семінару виступили Іван Папіш (Християнський центр розвитку підприємництва «Успіх»), Віктор Залужний (Християнське ділове братство), Тім Джуді (Міжнародне місіонерське поле) та Віктор Григоренко (Київський християнський університет).

На семінар приїхали люди з різних міст України: Київ, Тернопіль, Одеса, Вишгород, Славянск, Бердянськ, Полтава, а також з Тирасполя (Придністровська Молдавська Республіка) і Варни (Болгарія). Загалом було 32 студенти.

Після закінчення семінару 19 людей виявили бажання стати сертифікованими вчителями БП. Для них 7 та 8 червня Патріс провів навчання та сертифікацію.

З 19 по 21 листопада 2009 в Тернополі відбувався семінар «Принципи біблійного підприємництва». Присутніми були 33 людини, серед яких – двоє людей зі Львова та троє з Луцька. Кожен із семи сертифікованих вчителів викладав для учасників окремий розділ.

Деякі відгуки учасників семінару:

Лисак Наталія: «Дякую за семінар. Це просто БОМБА».

Бачинська Ірина: «Дуже дякую вам за семінар, я хотіла б відвідати більше подібних заходів».

Гарко Микола: «Надзвичайно. Я отримав багато благословень».

Бобик Марія: «Дякую Богові і вам. Я багато взяла для себе з цього семінару».

Мацюк Петро: «Це те, що змінило мій погляд на бізнес та життя».

З 3 по 9 грудня 2009 року директор Центру Іван Папіш із перекладачем Євгеном Чекушкіним брали участь у Міжнародному християнському женевському лідерському форумі у Швейцарії.

На форумі були присутні 150 людей з 20 країн світу, переважно з Європи.

За словами учасників, вони мали змогу почути історію реформації в Швейцарії, як ця країна піднялася з найбіднішої країни Європи в XV сторіччі до такої, якою ми знаємо її тепер. Цим змінам Швейцарія завдячує людині на ім’я Жан Кальвін, який намагався збудувати біблійний духовний фундамент суспільства. Він побачив важливість реформації на основі Біблії не тільки церкви, але й усіх сфер суспільства: освіти, культури, уряду, бізнесу, сім’ї.

Головне питання, яке обговорювалось на форумі, звучало «Від реформації до трансформації», інакше кажучи, як християни можуть змінити світогляд людей у кожній сфері суспільства?

Під час форуму проходили малі семінари на теми кожної з семи сфер життя суспільства. Іван Папіш та Євген Чекушкін взяли участь у семінарі на тему бізнесу.

Вони мали змогу поділитися тим, що говорить Біблія про бізнес, яким має бути він, яка насправді ціль біблійного бізнесу, щоб успішно розвивалась економіка в країні і світі. Таке розуміння і тлумачення позитивно вразило присутніх і відкрило для них новий погляд на бізнес – бізнес як служіння. Це і є біблійний погляд на бізнес.

Під час форуму Папіш Іван та Чекушкін Євген познайомились з різними людьми, ділилися із ними баченнями нашого Центру, обмінювалися інформацією та обговорювали подальшу співпрацю.

Після закінчення форуму відбулися зустрічі із бізнесменами, які будують або хочуть будувати свій бізнес на принципах Слова Божого. Була можливість розповісти про роботу і нашого Центру та про ті програми, які ми використовуємо для навчання людей. Всі присутні говорили про те, що таке навчання потрібно проводити і в Швейцарії.

Ми зав’язали міцні відносини і відчуваємо, що Бог відкриває нам нові можливості і нові двері для поширення біблійних істин.

4-5 грудня 2009 р. в м. Тернопіль відбувався семінар-тренінг для тих, хто працює або хоче працювати з молоддю  за участі викладачів київської Асоціації милосердя «Еммануїл» Галини Шейфер та Міни Подгайської.

В семінарі також взяла участь Тимчишин Василина Іванівна, начальник відділу з питань опіки, піклування та усиновлення Служби у справах дітей Тернопільської міської ради.

Головною метою семінару «Уроки самостійності для молоді» була підготовка лідерів, яка дасть змогу навчити основним життєвим навичкам дітей та підлітків, які незабаром самі стануть лідерами в нашому суспільстві.

Викладачі презентували програму, яка складається з десяти модулів: особистість, навички спілкування, здоров’я та гігієна, любов і секс, дар подружнього життя, виховання дітей, домоведення, як правильно розпоряджатися часом і грошима, трудові навички та закон і право. Ця програма розрахована на 48 зустрічей і призначена для служіння підліткам в дитячих будинках, школах та інших навчальних закладах.

На семінарі були присутні 27 молодих людей – представників дев’яти різних помісних церков та двох громадських організацій Тернопільської області.

Під час тренінгів та практичних завдань усі учасники мали змогу поділитися досвідом роботи з молоддю, обговорити те, як знаходити практичні рішення проблем, які виникають при проведенні занять з дітьми.

19 грудня 2009 року в центрі «Успіх» пройшов семінар «Біблійні принципи управління фінансами. Біблія про фінанси». Проводив семінар Анатолій Мусієнко, директор українського представництва Міжнародної організації «Краун Фінаншіал Міністрі» (наша партнерська організація).

В семінарі взяли участь 32 людини. Учасники мали змогу почути про правильний, біблійний погляд на управління фінансами. Після закінчення більшість присутніх кардинально змінили свій погляд в цьому питанні.