АРХІВ ПОДІЙ. 2007-2008

Християнський Центр розвитку підприємництва «Успіх» заснований 25 вересня 2007 року у місті Тернопіль, Україна.

18 жовтня 2007 відбулося відкриття Центру розвитку підприємництва «Успіх». На святі в одному з найбільших залів Тернополя були присутні більше 200 осіб. Відкриття Центру відвідала команда вчителів і бізнесменів з США в кількості восьми людей від партнерської організації «Центр підприємництва університету Ріджент» на чолі з директором Центру доктором Джоном Малфордом.

19-21 жовтня 2007 року в м. Тернопіль відбувся бізнес-симпозіум, головна тема якого – «Бізнес для Царства». На симпозіумі були присутні близько 80 людей. Варто зазначити, що тема була чимось новим для українських бізнесменів. Те, про що говорили вчителі, змусило людей задуматися, що, насправді, можна займатися правильним, біблійним бізнесом і в Україні. Після закінчення симпозіуму до команди Центру підходили люди з проханням про проведення подібних семінарів у майбутньому.

Ми побачили потребу в тому, щоб не тільки проводити навчання для дорослих бізнесменів, але й зміцнювати життєвий фундамент нашого майбутнього –  молодих людей і дітей.

Тому 14 березня 2008 року в офісі центру «Успіх» ми розпочали проведення занять з англійської мови та інформатики для дітей-сиріт, дітей з багатодітних і неблагополучних сімей. Мета уроків – не тільки навчання англійської мови та інформатики, які, без сумніву, є цікавими та потрібними предметами, а й прагнення побудувати дружні стосунки з дітьми і поділитися з ними любов’ю нашого Бога.

Побачивши потребу в проведенні бізнес-симпозіумів та семінарів в Україні, Том Стенсбурі, член команди викладачів зі США, які брали участь у симпозіумі в жовтні 2007 року у Тернополі, пройшов навчання за програмою «Біблійне підприємництво», розробленої Міжнародною організацією «Проект Неємія».

Після закінчення першої частини програми «Принципи біблійного підприємництва», отримавши сертифікат на право викладання семінару, він приїхав в Тернопіль, аби провести перший тренінг-семінар «Принципи біблійного підприємництва» (БП-1).

На семінарі 19-22 березня 2008 року були присутні 38 людей (серед них двоє людей з Придністровської Молдавської Республіки,  троє людей зі Львова і 33 людини з Тернополя). Семінар допоміг учасникам відкрити очі на те, для чого ми повинні займатися бізнесом. Вони зрозуміли, що біблійне підприємництво – це діяльність, яка здійснюється на підставі біблійних принципів, призначена для того, щоб задовольнити потреби людей необхідним і правильним продуктом або послугою, застосовуючи для цього дані Богом дари і таланти, набуті знання, досвід та інші активи і, прославляючи цим Господа, як результат отримати біблійний прибуток.

Для цього необхідно побачити ці потреби, розпізнати (знайти) можливості, щоб задовольнити їх, порахувати витрати, піти на певний прорахований ризик, вирішувати проблеми (задачі) і керувати процесом (бізнесом) і як результат отримати біблійний прибуток.

Після семінару 14 людей виявили бажання стати сертифікованими вчителями програми «Біблійне підприємництво». 24-25 березня 2008 року проходило відповідне навчання. 5 квітня силами сертифікованих вчителів Центру ми сертифікували ще трьох людей зі Львова.

Після проведення семінару БП-1 у Тернополі двоє людей з Придністровської Молдавської Республіки, які брали участь в цьому заході, запросили директора Центру «Успіх» Івана Папіша в м. Тирасполь щоб там представити роботу його команди та навчальні програми, які використовує Центр. Іван Папіш відвідав церкву Христа Спасителя в Тирасполі. У той час проходило святкування з нагоди 13-річчя церкви. Після свята відбулася зустріч Івана Папіша з бізнесменами церкви.

 На зустрічі, яка тривала впродовж 4-ох годин, були присутні близько 40 людей. Папіш Іван розповів про програму «Біблійне підприємництво», і було прийнято рішення провести цей семінар в м. Тирасполь.

2-5 липня 2008 року в Тернополі відбувся другий семінар з програми «Біблійне підприємництво» – «Практика Біблійного підприємництва» (БП-2). Навчання проводив Том Стенсбурі, сертифікований вчитель БП зі США. На семінарі були присутні 38 людей, серед них двоє з Америки та семеро з Придністровської Молдавської Республіки.

Том розповідав про практичні методи ведення бізнесу, показував приклади бізнес-планів. Учасники  зазначили, що на семінарі зрозуміли багато практичних біблійних принципів ведення бізнесу.

10-13 вересня 2008 року відбувся третій семінар програми «Біблійне підприємництво» – «Планування бізнесу, заснованого на Біблії». На БП-3 були присутні більше 30 студентів. Семінар викладав Джейсон Бенедикт – відповідальний за розвиток стратегічного бачення в Центрі підприємництва Ріджент (США), сертифікований вчитель програми «Біблійне підприємництво». Джейсон залучав до участі студентів, використовуючи приклади їхніх бізнес-ідей, що допомогло учасникам більше засвоїти матеріал семінару. Ось кілька відгуків про семінар: «Мені дуже сподобався спікер, дуже вразила його лагідність», «Тема була дуже цікавою, багато практичних прикладів», «Жаль, що так мало часу».

Третій семінар розділений на дві частини. Перша – теоретична, навчання проходило в класі. Друга частина – практичне написання бізнес-плану учасниками.

16-18 жовтня 2008 команда сертифікованих вчителів з Тернополя провели перший семінар «Принципи біблійного підприємництва» із циклу «Біблійне підприємництво» у м. Тирасполь, Придністровська Молдавська Республіка . У семінарі брало участь 37 людей, які до кінця навчання повністю змінили свій погляд на бізнес.

Ось кілька відгуків про семінар:

Олексій Великий: «Чудові ідеї, вони змушують людей думати в іншому напрямку. Було багато практичних прикладів, які допомогли зміцнити віру».

Вадим Бачой: «Хотілося б більше таких семінарів».

Катерина Неделько: «Під час семінару Бог почав змінювати моє мислення стосовно підприємництва».

Наталія Петрова: «Весь мій страх про те, що я ніколи не буду успішною, зник. Зараз я знаю, що Бог благословить мій бізнес».

Після закінчення третього семінару біблійного підприємництва «Планування бізнесу, який базується на Біблії» у м. Тернопіль, учасники семінару розпочали написання бізнес-планів для тих ідей, які Бог їм відкрив.

 

Наприкінці 2008 року відбулося святкування першої річниці Центру. На свята вчителі Том Стенсбурі і Джейсон Бенедикт вручили сертифікати про закінчення курсу «Біблійне підприємництва» 31-му студентові, які пройшли всі три семінари.

Наступного дня пройшов конкурс бізнес-планів, у якому взяли участь 14 людей. Люди представляли свої бізнес-плани з 9-ї ранку до 6-ї вечора. Суддівська команда, у число якої ввійшли гості з Америки й провідні бізнесмени Тернополя, оцінювали й давали свої рекомендації.