АРХІВ ПОДІЙ. 2017

Заняття в загальноосвітніх школах Тернополя

Завершується навчальний семестр в загальноосвітніх школах нашого міста. І це добрий час підвести певні підсумки, проаналізувати виконану роботу і подякувати Богу за можливість служити учням впродовж вересня-грудня 2017 року.

 За цей час працівниками та волонтерами Центру “Успіх” було проведено 34 виховних заходи для учнів 6-11 класів в шести загальноосвітніх школах Тернополя. На уроках були присутні більше, ніж 800 учнів, а також класні керівники, соціальні працівники та психологи шкіл.

Згідно з навчальними програмами “Відродження” та “Уроки самостійності для молоді” викладалися наступні теми: “Характер – основа успішного життя”, “Як ужитися з батьками”, “Справжня любов чекає!”, “Моє майбутнє. Вибір професії”, “Підлітковий вік”, “Ризикована поведінка. Причини та наслідки”, “Молодіжні субкультури”, “Мистецтво спілкування”, “Кримінальна відповідальність неповнолітніх”, “Що тобі відомо про ВІЛ/СНІД?”.

Всі теми базуються на біблійних принципах побудови взаємостосунків, планування свого майбутнього, формування високоморального характеру для успішного життя.

Керівництво багатьох шкіл цілком поділяє наше прагнення принести зміни в світогляд та життя підлітків. Це дозволило нам провести для старшокласників чотирьох шкіл (№№ 1,3,5 та 9) курс “Школа життя”, який складається з наступних занять: “Характер – основа успішного життя”, “Як ужитися з батьками”, “Дошлюбні статеві відносини”,  “Моє майбутнє. Вибір професії”.

На кожному занятті підлітки отримують альтернативу загальноприйнятому в сучасному суспільстві світогляду. Щоразу наші викладачі надають учням підбадьорення та мотивацію. Це допомагає їм повірити в себе та отримати надію на щасливе, успішне життя.

Отримані знання та практичні навички формують в учнях надійний характер, що дозволяє закласти міцний фундамент для самостійного життя.

Ми вдячні Богу за можливість донести до молодого покоління Його любов та поділитися з підлітками принципами Божого Царства.

 

СВЯТКУВАННЯ ДЕСЯТОЇ РІЧНИЦІ ЦЕНТРУ “УСПІХ”

З 9 по 11 листопада 2017 року в м. Тернопіль відбулося святкування 10-ої річниці Християнського навчального центру «Успіх». Свято було насичене подіями, вітаннями, враженнями, викликами та вдячністю Богу за Його безмежну любов та благодать.

В рамках Святкування 10 листопада відбулася Конференція «ВПЛИВ ХРИСТИЯН НА СУСПІЛЬСТВО У ВСІХ СФЕРАХ ЖИТТЯ». «Ви сіль землі… Ви світло для світу», – таким було послання до всіх учасників заходу, щоб ще раз нагадати про нашу відповідальність бути представниками Царства Божого на цій землі.

Відкрив конференцію директор Центру “Успіх” Іван Папіш. Він звернувся до учасників з наступними словами:

“По всьому світу ведеться невидима битва за пануванням над Божим творінням і душами людей. Вона ведеться в різних стратегічних сферах життя. Коли християни втрачають здатність впливати на ці сфери, ми втрачаємо своє суспільство. А коли ми втрачаємо суспільство, нам не вдається поширити Царство Боже на Землі. Час настав, щоб сповна впливати на всі сфери життя людей”.

Спеціально запрошені спікери, які є експертами та професіоналами в своїй галузі, підкріпили це послання реальними історіями успіху, вражаючими результатами зміни суспільства та практичними інструментами впливу.

В сесіях спікерами були розкриті теми впливу християн на суспільство в наступних сферах:

– в сфері “Бізнесу” (викладав Патріс Тсаге, директор міжнародної організації «Проект Неємія», США);

– в сфері “Мас-Медіа” (викладав Виталій Стебенєв, віце-президент Асоціації милосердя «Еммануїл», м. Київ);

– в сфері “Мистецтва і Розваг” (викладала Наталія Жуковська, керівник концертно-театрального служіння Orphans Promise, CBN, АМ «Еммануїл», м. Київ);

– в сфері “Релігії” (викладав Віталій Яцюк, старший пресвітер Тернопільського обласного об’єднання Української церкви ХВЄ);

– в сфері “Освіти” (викладав Петро Сельський, декан факультету іноземних студентів, професор кафедри патологічної анатомії та судової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, доктор медичних наук, професор, пастор церкви християн віри євангельської “Осанна”, м. Збараж);

– в сфері “Уряду” (викладав Роман Полікровський, міський голова м. Збараж);

– в сфері “Сім’ї” (викладав Адріан Буковинський, доктор філософії, доцент, керівник експертної групи з питань сімейної політики при Міжфракційному депутатському об’єднанні ВР України “За духовність, моральність і здоров’я України», м. Київ).

Всі теми були вражаючими та актуальними. Вони надихнули учасників прийняти виклик впливати на суспільство в їхніх сферах життя та діяльності.

Продовженням Святкування був Конкурс бізнес-планів, який відбувся 11 листопада. На конкурсі випускники курсу “Біблійне підприємництво” представляли свої плани перед командою суддів із США.

Змагання виявилося насиченим та цікавим, адже кожен учасник професійно та якісно представляв свій план розвитку власного підприємництва, яке базується на біблійних принципах.

Переможцем конкурсу став Андрій Солодовник з міста Збараж (Тернопільська обл.) з бізнес-планом “Все з дерева”. Ми щиро вітаємо Андрія і бажаємо Божого благословення в розвитку його бізнесу!

Перших 10 років роботи та служіння людям для слави Божої вже позаду. Попереду нові завдання, виклики та сподівання.

Ми безмежно вдячні Богу за унікальні можливості, реалізовуючи проекти Центру, послужити дітям та дорослим впродовж останніх 10-ти років! Щиро дякуємо всім працівникам та волонтерам Центру, людям та організаціям, які внесли свій неймовірний вклад в роботу Центру.

Прийміть вияв нашої великої поваги і вдячності за підтримку, турботу та співпрацю. Без Вас наше служіння не було б таким ефективним та успішним. Бажаємо Вам невичерпної творчої енергії, звершення всіх починань і планів, міцного здоров’я, щастя та рясних Божих благословень!

Вже 6 років поспіль команда Тернопільського навчального центру має можливість літом служити в таборі “Лісовий”, що знаходиться в с. Скоморохи (Тернопільська обл). Впродовж липня цього року ми працювали з дітьми груп ризику різних вікових категорій: від 7 до 17 років в кількості 150 дітей з міст Тернополя, Кременця, Полтави, Борисполя. Ми проводили тренінги на теми: “Характер – основа для успішного життя”, “Відносини між дітьми і батьками”, “Відносини між хлопцями і дівчатами” і “Ставлення цілей на основі Біблії” згідно з програмами “Відродження” і “Уроки самостійності для молоді”, а також проводили різні розвиваючі ігри, квести, показували пізнавальні фільми.

Дітей і працівників табору дуже вразила відкритість нашої команди. Кожен день діти з очікуванням і захопленням приходили на тренінги, щоб почути нову, цікаву для них інформацію. Пізніше багато дітей в своїх відгуках писали про те, що ці бесіди підштовхнули їх до прийняття важливих життєвих рішень, а саме: примиритися з батьками, уважно фільтрувати ту інформацію, яку вони отримують через Інтернет і телебачення, берегти себе в статевій чистоті до шлюбу, змінювати свій характер та інші.

Ось деякі з цих відгуків:

“Дякую вам за весь час, який я провела на ваших тренінгах і іграх. Я була дуже вражена вашою відвертістю і довірою. Ви дали мені віру в Бога і віру в себе, дали мені поштовх до нових звершень і відправну точку для того, щоби змінюватися на краще. Я поміняла своє відношення до речей. Прийняла рішення поговорити з батьками і помиритися з ними, так само прийняла рішення поміняти щось в своєму житті. Дякую вам” – Ясан Катерина, 16 років (Полтава)

“Саме перше я би хотіла подякувати вам за ваші тренінги. Ви просто даєте надію, тут неможливо стримати сльози. Раніше я вважала, що такі розмови – це просто втрачений час, але після наших зустрічей моя думка змінилася. Ви справді показали і дали поштовх до змін в житті. Може мені не виходить висловити добре свої думки, але просто хочу сказати – дякую.” – Данилевич Літана, 14 років (Полтава)

“Спочатку, коли мені сказали, що треба іти на тренінг, я дуже не хотів. Але потім, коли прийшов, я почав думати. Для мене це дивно, що до мене в 14 років ставляться як до дорослого і пояснюють, що в житті я можу чогось досягти. Мені дуже сподобалися тренінги про стосунки між мною і батьками. Я побачив те, що мені потрібно поміняти в собі і через це покращити стосунки з батьками. Дякую вам, що ви приїхали і зробили це для нас.” – Мронів Антон 14 років (Бориспіль)

Ми дуже вдячні Богові за таку можливість доносити Біблійні принципи життя до дітей і дорослих в цьому літньому таборі. Бог дав нам унікальну можливість не тільки допомогти дітям весело провести їхні літні канікули, але розказати їм про Ісуса Христа і Його любов до кожного з них.

З 12 по 16 червня 2017 року команда працівників та волонтерів Тернопільського Навчального Центру проводили денне дитяче дозвілля у санаторії в м. Кременець. У таборі були різні діти: сироти, діти з інтернатів та дитячих будинків, діти з малозабезпечених сімей. Під час дозвілля проводились біблійні уроки, на яких діти досліджували історії з Біблії про Даниїла та ап. Павла, вчились практично працювати над своїм характером у складних ситуаціях (випробуваннях).

Діти активно приймали участь у спортивних естафетах, іграх та різноманітних конкурсах. Особливо запам’яталась гра «Проживи життя за 1 годину», в якій діти повинні були «прожити» головні етапи дорослого життя: ходити на роботу, розпоряджатися грошима, а також попри рутину знайти час для Бога. Дуже до вподоби юним учасниках рукоділля. Тому ми проводили для них арт-терапію (діти слухали казку про Білосніжку та семеро гномів, а потім розмалювували гіпсові фігури героїв казки).  Ще одним компонентом програми був перегляд мультфільму “Суперкнига”. У тишині та з великою увагою  діти з нетерпінням чекали вечора, щоб дізнатися про нові пригоди Робіка і почути цікаві історії з Біблії. Після закінчення мультфільму діти робили висновки і, ми надіємося, будуть втілювати їх у своєму житті.

 Працівники  та адміністрація санаторію надзвичайно вдячні за співпрацю, а волонтери  задоволенні результатами, адже вони могли спостерігати за перемінами у поведінці та характері дітей. Якщо на початку табору діти були неорганізовані , то вкінці можна було побачити дружні команди, які дбають один про одного. Бог рясно благословив табір, нас та дітей, тому, ми віримо, ця праця не була даремною, і свого часу ми побачимо її результат.

З 5 по 9 червня 2017 року у Тернопільському навчальному Центрі проводилось Денне дитяче дозвілля “Реформація сердець”. Метою програми було навчити юних учасників працювати над своїм характером для його вдосконалення, вчитись «реформуватися» на краще.

Працівники та волонтери Центру проводили біблійні уроки на теми “Випробування віри”, “Скажи «ні» змовам та заздрості”, “Переміна характеру”, «Другий шанс тим, хто любить”, “Ти особливий” та ін. Надзвичайно приємно було спостерігати за тим, як змінюються серця дітей. Протягом біблійних уроків  діти ставили цікаві запитання і переказували цілі історії з Бібілії.  Загальнотабірні ігри,  спортивні естафети та конкурси були спрямовані на те, щоб учасники дозвілля могли на практиці застосувати істини вивчені на біблійних уроках.

У програмі були гуртки з рукоділля, англійської мови та журналістики. Великою  радістю для дітей був перегляд мультфільму «Суперкнига», після якого всі разом робили спільні висновки. Дякуємо Богові і нашим партнерам за можливість провести це дозвілля, і віримо, що зерно, яке було посіяне в маленькі серця дітей, свого часу проросте і дасть плід.

Тренінгова програма для дітей-сиріт “На порозі самостійного життя”

13-14 травня 2017 року в приміщенні Християнського навчального центру “Успіх” відбувся модуль “Культура стосунків. Сімейні цінності” в рамках тренінгової програми “На порозі самостійного життя”. Вже три останні роки ми проводимо подібні заходи в партнерстві з ТОБФ “Майбутнє сиріт”.

Учасниками тренінгу були діти-сироти – вихованці дитячих будинків та інтернатів Тернопільської області. 

Тренери Центру викладали наступні теми: “Визначення мого типу поведінки”, “Як покращити стосунки з батьками”, “Справжня любов чекає”, “Репродуктивне здоров’я молоді”, “Будинок єдності”, “Взаєморозуміння в сім’ї”.

 

Через інтерактивні ігри, командні завдання, ілюстрації та обговорення відео-роликів учасники успішно засвоювали матеріал і здобували практичні навики для самостійного дорослого життя. В кожній темі тренери показували альтернативу світському погляду на стосунки, і на життєвих прикладах доводили важливість та цінність життя згідно Божих принципів.

Віримо, що вкладаючи біблійні принципи взаємостосунків в серця та розум підлітків, ми зможемо підготувати їх до викликів сучасного суспільства та до життя в рамках волі Божої і для Його слави.

Святкові Пасхальні зустрічі

“Христос Воскрес! Воістину Воскрес!». Святкове привітання знову і знову лунало в навчальних класах Тернопільського навчального Центру в квітні 2017 року. 

Впродовж тижня в приміщені Центру відбулися Пасхальні зустрічі для різних вікових груп дітей, які відвідують наші уроки англійської мови, інформатики та «Уроки самостійності для молоді». Глядачами були батьки та опікуни дітей, а також запрошені гості.

Основною темою всіх пісень, віршів та театральних вистав було Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа.

Учні старших груп також підготували чудову сценку на тему Реформації, а якій донесли присутнім про важливість особистої молитви та щоденних роздумів над Словом Божим для зміни нашого мислення і формування високоморального християнського характеру.

Завершенням всіх зустрічей було те, що діти отримали подарунки!

Ми віримо, що міцний фундамент християнських принципів життя, який ми закладаємо в серця дітей, стане запорукою їхнього щасливого майбутнього для слави Божої!

Семінар “Бізнес за Біблією” в м. Буча

На початку квітня 2017 року в м. Буча (Київська область) команда Християнського навчального Центру «Успіх» провела семінар «Бізнес згідно Біблії».

В першій частині семінару «Принципи успішного підприємництва» викладачі закладали фундамент біблійного розуміння бізнесу, основних складових процесу управління підприємницькою діяльністю та біблійного розуміння прибутку.

В другій частині «Практика підприємництва в сучасних умовах» біля 20-ти учасників, виконуючи практичні командні завдання, отримали нові знання та навики для визначення власної бізнес-ідеї, розрахунку витрат для початку і ведення бізнесу, ефективної реалізації маркетингу і продаж, впровадження біблійного менеджменту.

Учасники отримали відповіді на запитання “Як проводити дослідження ринку та задовольнити потреби клієнтів?”, “Що потрібно знати для реєстрації та організації бізнесу?”, “Які існують джерела фінансування бізнесу?” та ін.

В третій частині «Планування бізнесу» кожен учасник, згідно професійно розробленого зразка, сформував бізнес-план власної підприємницької діяльності та презентував одну частину свого плану.

В листопаді 2017 року в м. Тернополі відбудеться Всеукраїнський конкурс бізнес-планів, на якому учасники зможуть презентувати свої плани і поборотися за участь у Міжнародному конкурсі у США в 2018 році.

Бажаємо конкурсантам творчого натхнення в написанні та презентації успішних бізнес-планів!

Навчальна програма “Життя в долонях”

В лютому 2017 року команда Тернопільського навчального центру  розпочала проведення розвиваючих уроків для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку за програмою «Життя в долонях» (Life in Our Hands).

Це  революційна освітня програма, яка складається з 12-ти цікавих предметів. На заняттях учні отримують відповіді на запитання в рамках вивчення різноманітних тем навколишнього світу.

Програма «Життя в долонях» призначена для вирішення основних задач ефективного та всебічного розвитку дитини, а саме:

  • збалансований розвиток обох півкуль мозку дитини;
  • тренування восьми інтелектів дитини;
  • навчання іноземним мовам методом занурення в мовне середовище;
  • ефективний розвиток навичок мовлення і спілкування;
  • розвиток логічного і критичного мислення;
  • дошкільний розвиток дітей: інтелектуальна, емоційна і психологічна адаптація дитини до школи.

Напередодні викладачі Центру пройшли навчальний семінар по методиці проведення уроків. Дякуємо тренерам за інструктаж та практичне заняття, а нашому партнеру Міжнародній організації “Orphans promise” за забезпечення необхідними ресурсами та інтерактивним проектором.

Перше заняття на тему “Зміна пір року” з розділу “Географія” провів волонтер-вчитель, географ за фахом, Руслан Семенчук.

Молодші школярі приймали активну участь, були зацікавлені та вражені новими технологіями та можливістю самим скористатися інтерактивною ручкою і прийняти участь в експериментах.

Деякі епізоди уроку були продемонстровані і учням середнього шкільного віку, які мали хорошу нагоду пригадати цю тему зі школи.

Всі учні захоплені програмою. Особливо хочеться відзначити учня з дошкільнят, Кузьму, який до цього часу майже ніколи не був активним. Сьогодні він відкрився для нас зовсім з іншого боку. Хлопчик  піднімав руку, приймав участь в обговорені з цікавістю та задоволенням.

Ми віримо, що заняття «Життя в долонях» допоможуть розкритися багатьом дітках, сприятимуть їхнім успіхам у навчанні та підготують їх до самостійного дорослого життя.

Різдвяно-Новорічні свята

Різдвяно-Новорічний місяць грудень!

Як багато дорослих та дітей по всьому світу чекають на диво, яке неодмінно повинно трапитись саме в цей час. Для нашої команди справжнім Божим дивом є те, що ми можемо служити дітям та підліткам, даруючи їм найцінніше – Божу любов та піклування.

Грудень 2016 року сповнений для нас неймовірними очікуваннями, переживанням, радістю та вдячністю. А все тому, що ми бачимо навколо себе так багато щасливих дитячих обличь, щасливих від того, що їх люблять та цінують.

В грудні ми провели декілька Різдвяно-Новорічних свят для дітей, їх батьків та опікунів.

В Тернопільському дитячому будинку зустріч відбулася 12 грудня. Діти з готовністю, і якось по-новому, сприймали настанови та побажання наших викладачів, ділилися вдячністю Богу за Його благословення впродовж року, грали ігри і отримували подарунки. Ми ще раз переконуємось, що для дітей-сиріт надзвичайно важливою є постійність та непідробна турбота з боку тих, хто приходить до них. Ми вдячні Богові, що вже впродовж восьми років можемо нести світло туди, де його потребують і цінують.

Яскравим продовженням святкування були підсумкові заняття в групах з вивчення англійської мови, інформатики та “Уроків самостійності”. На Різдвяному ярмарку, який відбувся з 12 по 16 грудня в Навчальному центрі “Успіх”, отримані впродовж семестру “казкові долари” діти змогли обміняти на яскраві подарунки. І це принесло їм багато радості та чудових емоцій.

Кульмінацією Грудневого Дива стали дві святкові зустрічі в Навчальному центрі “Успіх”.

20 грудня зібралися дошкільнята, учні 1-2 класів та їхні батьки та опікуни. Діти чудово підготували святкову програму: розповідали вірші, співали різдвяні пісні, показували театральні сценки – і все англійською мовою. Ми вдячні Богу, що можемо спостерігати як з кожним заняттям наші учні стають кращими, змінюють своє відношення, формують надійний характер.

22 грудня святкували старші групи. Ця зустріч була унікальною, адже, за ініціативи самих же підлітків, два великих свята, День подяки та Різдво, об’єднали в одне чудове дійство. Діти виступили і в ролі ведучих: розповідали про походження Дня подяки, про вдячність перших пілігримів індіанцям за їхні дари, і про те, наскільки вдячними маємо бути сьогодні ми за найдорогоцінніший Божий Дар – народження та життя Божого Сина Ісуса Христа.

Всі діти отримали безліч позитивних вражень та емоцій, і, звичайно, Новорічні подарунки.

Ми ще раз хочемо висловити вдячність Господу і всім, хто нас підтримує та молиться за наше служіння. Разом з Вами ми можемо формувати нове покоління для слави Божої, вкладаючи в юні серця біблійні принципи взаємостосунків та життя!

А хіба це не диво?

Майже два роки команда Тернопільського навчального центру “Успіх” співпрацює з Міським учнівським парламентом “Наснага”. Це об’єднання активних та творчих учнів, головною метою якого є принести позитивні зміни в навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів нашого міста.

Спільно з “Наснагою” ми вже провели два загальноміських фото-квести “Об’єктивна креативність”, в яких щоразу брали участь команди з 20-ти шкіл міста Тернопіль. Заходи проходили на високому рівні, учасники та організатори залишалися задоволеними та отримували натхнення для подальшої співпраці.

23 листопада 2016 року, відповідаючи на прохання керівництва учнівського парламенту, команда Центру “Успіх” провела для їхньої лідерської команди тренінг “Я і Команда”. Більше 30-ти учасників взяли участь в заході. Вони дізналися про важливість формування високоморального характеру і правильного відношення до життя, отримали навички роботи в команді, навчилися приймати важливі рішення в конфліктних ситуаціях.

Після завершення тренінгу ми обговорювали найближчі спільні заходи та планували співпрацю в майбутньому для реформації молодого покоління нашого міста.